Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen ceruzákat vegyek?...

Milyen ceruzákat vegyek? (Rajzoláshoz)

Figyelt kérdés

Sokáig nem rajzoltam, évekig, aztán néhány hónapja kezdtem el megint. Azóta szerintem fejlődtem valamennyit, csak úgy érzem egy kicsit akadályba ütköztem. Rotringot meg egy sima sulis cerzuzát használok, csak az a bajom, hogy nem lehet olyan sötét színeket elérni vele.


Ezért gondoltam vennék egy két ceruzát, amelyek alkalmasak lennének rá.

Ha számít: a rajzolás hobbim, ennek ellenére célom is van vele. Megszeretnék tanulni normális portékat is rajzolni, így ha olyasmi ceruza kellene ami ehhez megfelelő lenne. Ezeken kívül mást is szoktam persze rajzolni, amihez kedvem van.


Köszönöm annak aki elolvasta és tudna javasolni eszközöket hozzá!



2018. aug. 12. 13:30
 1/4 anonim válasza:
100%
Én a Koh-i-nor-nak a fa nélküli (műanyag markolatú) ceruzáit használom régóta, nekem nagyon bevált mind a színes mind a grafit.
2018. aug. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Koh-I-Noor, Faber Castell

Ezek mind jók, bármilyen papírboltban megtalálhatók. Ha sötét árnyalatokat akarsz, akkor 2B fölött vegyél ceruzát. Ezekben több a szén, azért fognak sötétebben. A faragásuknál vigyázz, mert puhábbak, így könnyebben törnek.

2018. aug. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egész puha művészceruzát vegyél (6-8B), előttem már írtak jó márkákat.
2018. aug. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megvettem a ceruzákat, végül a koh i noort találtam meg először es abból vettem. Már csak a gyakorlás van hátra, köszönöm szépen a valaszokat :)
2018. aug. 13. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!