Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tírpák Sándor 1884- Magyar...

BlodDrunk kérdése:

Tírpák Sándor 1884- Magyar Festő információ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni,hogy a fennt említett festőről lehet-e találni valamit a neten,napok óta böngészek de nagyon semmi.

1 eladott képét láttam,az is 1998ban került aukcióra.

Viszont sok galéria keresi a képeit megvételre.


Akitudna mondani pár infót,hogy mennyire keresett festő esetleg ismer olvasmányokat róla,(nem az oktatási könyveire gondolok) azt nagyon megköszönném ha elküldené.


Örökségből maradt fennt tőle egy kép és ennek szeretnék útánajárni milyen értéket képvisel.

Viszont nekem halványgőzőm nincs a festészetről.



#életrajz #festmény #életmű #festészet #Tírpák Sándor #magyar festészet
2018. dec. 31. 11:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Neves festő volt az biztos, de a festményről is kellene pár jó minőségű fotó,és az aláírásról. Azt elküldheted a

Kieselbach galériának online, és felbecsülik ingyen, vagy van egy facebook csoport is. Festmények valós értékbecslése,a csoport neve,oda belépsz, és ott megkérdezed, a fotókat felöltve persze.

2018. dec. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

" Tanulmányait a Képzőművészeti Főiskolán végezte. 1913-tól tájképeket állított ki a Műcsarnokban és a Nemzeti Szalonban."

Ennyi szerepel róla a Magyar Festők és grafikusok életrajzi lexikonának II. kötetében(NBA Kiadó 2002.)


Ugyanez a szöveg szerepel a Kieselbach galéria honlapján a művészek között plusz egy festménye 140 e. Ft kikiáltási árral, amihez hozzá kell tenni, hogy ez a legdrágább galériák között szerepel, tehát árai nem a valós piaci keresletet tükrözik.

Műkedvelőként és festménygyűjtő magánemberként csak azt tudom mondani, hogy nem a legnevesebb magyar festők közé tartozik, inkább a -finoman szólva- kismesterek közé sorolható. Értéke látatlanba nehezen meghatározható, mivel erősen függ a témaválasztástól, a kép nagyságától, díszítőértékétől, az aktuális festménydivathoz való illeszkedésétől és persze állapotától is, én olyan 20-80 ezer Ft közé tippelem.

2018. dec. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!