Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Honnan tudhatom, hogy jók...

Honnan tudhatom, hogy jók vagy rosszak a verseim? 17L

Figyelt kérdés
Az eddigi visszaigazolásom ez volt: ,,jó." De semmi többet nem mondtak, mintha csak kedvességből mondták volna. Facebookon is kiraktam 2-t, de alig kaptam rá lájkot. Írok minden nap, de fogalmam sincs, hogy jó-e az, amit csinálok... Szörnyű egy érzés. Ha valamelyikőtöket érdekli, írjon privátban és elküldöm neki. Viszont nagyon őszinte és nyers emberek válaszára vagyok kíváncsi!
2019. jan. 3. 09:17
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
5%
Kérdező, a régebbi költők versei azért voltak jobbak, mert mélyebb gondolatokat is tartalmaztak. Mintha csak értettek volna a pszichológiához, úgy fogalmazták meg a verseket, hogy különböző színvilágot képzelj el hozzájuk, vagy különböző érzéseket hozzanak elő. Ráadásul mindig volt mélyebb gondolatuk, nem is egy, hanem sokszor több is. A mai költők nem tudnak, és nem is mernének (nem is akarnak) ilyen verseket írni. Leírják, hogy elhagyta a csajuk, és ez mennyire szar érzés. Gondolj csak bele, hogy a zeneszámok6klippek között melyik szól a szerelemről/szerelmi bánatról/csalódásról/megcsalásról? Szinte mindegyik ezekről szól! SEMMI egyénit nem tudnak kitalálni. Nem is vágynak rá. Teljesen elhatárolódnak az egyénitől, mert rettegnek, hogy kilógnak a sorból. Ha ki is akarnak lógni a sorból, akkor is úgy teszik, ahogy a többség elvárja. Az egyik ilyen, amikor gonoszkodsz, és terrorizálsz másokat, és így akarsz más lenni, mint a többiek. A gonoszkodó, másokat terrorizáló, kegyetlen emberek is sokszor azért a társadalom kedvencei, mert a társadalom nem szokványos egyedeivel kegyetlenkednek, a különcökkel, akik kilógnak a társadalomból. Ezek a kegyetlen személyek mindig lázadnak valami ellen, de mivel terrorizálják és elnyomják azt, ami más, mint a megszokott, ezért valójában ők képviselik azt, ami ellen lázadnak! Kérdező, jól jegyezd meg, amit mondok, mert felhagyok az ilyen jellegű szövegek írásával. Kb több száz, hanem több ezer ehhez hasonló, mély és elgondolkodtató kommentet osztottam meg életem során különböző oldalakon. Most máson a sor. Tovább kell lépjek. Aki figyel, az tudja hogyan lehet változást elhozni. De ha változást akarsz, magadnak kell cselekedned. Én kitapostam valamennyire az utat ehhez, már nem lesz ismeretlen az emberek számára, amit mondani fogtok, és ezzel lehetőségetek nyílik arra, hogy az enyéimnél sokkal nagyobb változásokat vigyetek véghez. Köszönöm ha elolvastad :)
2019. jan. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
11-es, hasznos volt a válaszod, csak hogy én nem olyat írtam, hogy ez meg az elhagyott, hanem amit érzek, nem pedig azt, ami velem történt. Ezt nagyon sokan nem tudják elképzelni, tapogatóznak a sötétben, hogy vajon mi lehet az, de igazából ők is csak előítéleteskednek és már előre leszólják a másik alkotását.
2019. jan. 3. 12:52
 13/25 anonim ***** válasza:
94%

"Kb több száz, hanem több ezer ehhez hasonló, mély és elgondolkodtató kommentet osztottam meg életem során különböző oldalakon. Most máson a sor. Tovább kell lépjek."


Hála istennek.

2019. jan. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Első körben el kell döntened, kinek írod a verseket. Ha csak ismerősöknek, akkor bizony a válasz az, hogy "jó". Ha viszont másoknak is, akkor egy költő ne legyen szégyellős. Már csak azért sem, mert idegenek jobban meg fogják tudni ítélni, jobban el tudnak vonatkoztatni a személyedtől. Sőt minél többen reagálnak, annál jobb.

Válaszd ki, amelyik szerinted a legütősebb vers, és tedd ki nyugodtan. Vagy mondjuk az első pár sorát, első versszakot.

2019. jan. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
4%
Teljesen komolyan mondtam. Alapelv: mindennek a 90%-a szemét.
2019. jan. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
14-es. Egyelőre csak magamnak írok. Persze nem rólam. :D
2019. jan. 3. 18:12
 17/25 A kérdező kommentje:
15-ös. Ahogy az emberek véleménye is szemét. Ezzel most rád gondoltam.
2019. jan. 3. 18:13
 18/25 anonim ***** válasza:
0%
Jaj, ezt most miért kellett...
2019. jan. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
45%

Hiába pontozod le zoligyereknek teljesen igaza van, sőt szerintem a 90%-os tippjével túlzottan optimista álláspontot képvisel.


Az amatőr(nek sem nevezhető) "költők" 90%-a irodalmi műveltség és szókincs nélküli félanalfabéta. Valószínűleg ezért mondanak a te verseidre is csak annyit, hogy "jó" és ezért nem lájkolják őket a facebookon.


Remélem ez elég őszinte és nyers volt.


(persze ez nem azt jelenti, hogy ha valaki ezt szereti csinálni akkor ne írjon verseket. Csak ne traktáljon másokat is velük. Aki pocsékul gitározik az meg ne adjon koncertet.)

2019. jan. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Jó. Akkor nyilvánvalóan Ti mind önbizalomhiányosak vagytok és ezért szeretitek azt mondogatni, hogy szr amit a másik fél csinál. Ugyanis ez vall az emberek 90%-ára.
2019. jan. 3. 22:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!