Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek jó ötlet, ha egy...

Szerintetek jó ötlet, ha egy valós személynek csak kis mértékben változtatom meg a nevét a könyvemben?

Figyelt kérdés

Nem botránykönyv, nem is híresség az illető, de lehet, hogy nem minden fog tetszeni neki, ami leírok róla, még ha az objektivitásra is törekszem.

De nem akarom teljesen megváltoztatni a nevét, ezért arra gondoltam, hogy csak a vezetéknevét "ferdítem el".


Pl.: Takács Anna - > Szakács Anna

(Nem Takács a neve, ez csak egy példa)



2019. febr. 28. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy inkább jobb, ha elhatárolódsz tőle. Miért fontos, hogy ráismerjen? Vagy hogy bárki is ráismerjen? Szerintem direkt jó, ha mégcsak utalás, vagy annak tűnő, olyan jellegű sincsen benne. Ami alapján összekapcsolhatná őt magával. Meg amúgy még ha pl el is olvassa, akkoris, attól még valszeg nem lesz jobb az önismerete talán. Még ha mások fölismerik az ő karakterét az adott könyvben, még akkor se
2019. febr. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*már mondjuk úgy, hogyha mondják neki; de énszerintem szal inkább ne utaljon rá, és még fel se merüljön, hogy ez esetleg konkrétan őrá lehet utalás.
2019. febr. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez sztem a legszánalmasabb dolog. Vagy legyél tökös, és mondd el, hogy az XY ezt meg azt csinált, vagy ha nem vagy elég tökös, akkor hagyd az egészet.


Különben meg ha tudja bizonyítani, hogy az ő, akkor így is beperelhet.

2019. márc. 5. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!