Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Művészetek

A kérdés

Szerintetek jó ötlet, ha egy valós személynek csak kis mértékben változtatom meg a nevét a könyvemben?

Nem botránykönyv, nem is híresség az illető, de lehet, hogy nem minden fog tetszeni neki, ami leírok róla, még ha az objektivitásra is törekszem.

De nem akarom teljesen megváltoztatni a nevét, ezért arra gondoltam, hogy csak a vezetéknevét "ferdítem el".

Pl.: Takács Anna - > Szakács Anna

(Nem Takács a neve, ez csak egy példa)

Keress kérdéseket hasonló témákban: név, vezetéknév, keresztnév, könyv, történet, regény, ember, szereplő, karakter, novella

febr. 28. 12:24  Privát üzenet  

A válaszok
Lehet, hogy inkább jobb, ha elhatárolódsz tőle. Miért fontos, hogy ráismerjen? Vagy hogy bárki is ráismerjen? Szerintem direkt jó, ha mégcsak utalás, vagy annak tűnő, olyan jellegű sincsen benne. Ami alapján összekapcsolhatná őt magával. Meg amúgy még ha pl el is olvassa, akkoris, attól még valszeg nem lesz jobb az önismerete talán. Még ha mások fölismerik az ő karakterét az adott könyvben, még akkor se

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont febr. 28. 14:38 Privát üzenet
*már mondjuk úgy, hogyha mondják neki; de énszerintem szal inkább ne utaljon rá, és még fel se merüljön, hogy ez esetleg konkrétan őrá lehet utalás.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont febr. 28. 14:39 Privát üzenet

Ez sztem a legszánalmasabb dolog. Vagy legyél tökös, és mondd el, hogy az XY ezt meg azt csinált, vagy ha nem vagy elég tökös, akkor hagyd az egészet.

Különben meg ha tudja bizonyítani, hogy az ő, akkor így is beperelhet.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont márc. 5. 02:51 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért nincs saját ötletem festéshez?
Verseket kezdtem írni. Jó ötlet lenne megmutatni az irodalom tanáromnak?
Mit rajzoljak? (nincs ötletem) :
Budapestre költöztünk nagymamámnak keresek rövidáruboltot, ahol gobelineket árulnak. Legfőképp Buda, de Pest se gond. Röltex nem jó ott nincs az a márka, amit szeret. Valaki ötlet?
Mit tudtok a görög sorsdrámákról?
Csoportos tánchoz zene?

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések a Művészetek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!