Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen művész legyek, megint...

Milyen művész legyek, megint elbizonytalanodtam?

Figyelt kérdés

jövőre fogok érettségizni,utána a MOME-ra szeretnék jelentkezni (márha felvesznek).Eddig megkérdőjelezhetetlenül a divattervezői szakon akartam továbbtanulni,ugyanis most is hasonlót tanulok a szakközépiskolámban,viszont már egy ideje elbizonytalanodtam,ugyanis rengeteg minden érdekel emellett...érdekel a fotográfia szak,a mesterfodrász képzés (tudom ez nincs a MOME-n).Nagyon közeleg az idő afelé,hogy muszáj lesz dűlöre jutnom...

A divattervezés már kisgyerekkorom óta érdekel,viszont már elég régóta nem terveztem semmit ..eléggé elidegenedtem tőle,talán hogyha újra elkezdeném belejönnék...de nem tudom.

Jár vki hasonló cipőben,mint én?

Vagy felesleges még ezen annyit ,,agonizálnom"?..

előre is köszönöm

17/L


2010. júl. 3. 15:51
 1/3 anonim válasza:
100%

Szia!

Alkotói válságban is szenvedhetsz, de lehet, hogy már tényleg nem érdekel. Sztem nagyon gyorsan látogasd meg a sulit, hátha még elcsípsz egy-két vizsgázó, lézengő diákot, beszélgess velük. Hátha megjön az inspiráció... :) Ráadásul a képzésről is szerezhetsz tuti, bennfentes infókat, utána könnyebben dönthetsz.

Én egyébként zenélek és hidd el a művészet az "agonizálás" maga, attól fejlődsz, legyen az fotózás vagy divattervezés... ;)

2010. júl. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Tartsd utadat a pályáján, és a többivel vagy ráérsz foglalkozni, vagy csináld hobbiszinten ismerősökkel.:)
2010. júl. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló cipőben járok,csak azzal a különbséggel,hogy nekem egy kicsivel több időm van,vagyis 3 év.

Minden képen művészetre akarok tovább menni,szeretnék divattervező lenni én is,de a grafika is nagyon érdekel.Szeretnék reklámgrafikus is lenni plakátokat,csomagolásokat tervezni,sőt még fotózni is.

Ami még kicsit bezavar,hogy nagyon jó vagyok szobrászatból a tanárom szerint,s még a sulin kívül van egy másik tanár is,aki arra biztat,hogy szobrászatra menjek.Az a baj,hogy én nem vagyok oda a szobrászatért,vagyis szeretem csinálni,csak az órák miatt nem szeretem,na meg nem is tudnék olyan jól megélni belőle.

A másik,hogy imádok festeni is,de talán rajzolni még jobban!

1 év múlva már tudnom kell,hogy milyen főszakra menjek.

Azon gondolkodom,hogy grafikát választanám na meg mellékszaknak textilt(ezekből azért mégis jobban meg lehet élni mint a festészet és szobrászatból),és a festészet meg szobrászat maradna hobbi szinten.


Szerintem te is próbáld nézni a megélhetést,na meg amihez inkább húz a szíved,a többit is tudnád gyakorolni hobbi szinten:)

2010. júl. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!