Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért mennek az emberek a...

Miért mennek az emberek a temetőbe évente ha ettől csak szomorúak lesznek?

Figyelt kérdés
2019. nov. 1. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem leszek szomorú tőle.

Van, aki ennél gyakrabban, akár naponta jár temetőbe és gondozza a szerettei sírját. Lehet, hogy szomorú lesz tőle, de attól még szomorúbb lenne, ha a házastársa / gyereke / szülei sírját felvetné a gaz.

2019. nov. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Aki csak évente egyszer meg, az nem lesz szomorú tőle...

Nem azt mondom, hogy folyton ki kell járkálni, de pl. tavasszal kimenni elég alap szerintem - már akinek a hozzátartozóinak a sírja nem köves, hanem növények is vannak. Meg párszor az évben, amennyi gondozást az adott sír igényel.

2019. nov. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyász az első évben még ott tart, hogy a gyászoló hajlamos nagyon szomorú, rosszkedvű lenni, ha a szerette halálára gondol. Évek kellenek ahhoz, hogy ez az érzés elhalványuljon.
2019. nov. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is azt gondolom, hogy egyetlen esztendő leforgása még túl kevés lehet a gyász miatti fájdalom enyhe tompulásához...
2019. nov. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért mennek, de helye van ilyenkor a szomorúságnak. Szomorúnak is ugyan úgy lenni kell néha, mint boldognak. A kettő szorosan összetartozik.
2019. nov. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi rendszeresen járunk, és nem leszünk szomorúak tőle. Elnosztalgiázunk és rendbe tesszük a sírokat.
2019. nov. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem évente megyünk, hanem évente többször is. Szomorú, hogy halottaink nincsenek köztünk, de jóleső érzés, ha rájuk gondolunk. Mindenki addig él, amíg emlékeznek rá! - szokták mondani. A mi családunkban generációkra visszamenőleg mennek a történetek, még üknagyszülőkről is. A családfa is össze van állítva, amit máig ki szoktunk egészíteni az aktualitásoknak megfelelően. Vannak fényképek, videofelvételek (amióta ez létezik), régi családi Biblia, melyben vezetve van a születés, halálozás. De a kedvenceink a sztorik, történetek! Szerencsére, kisgyerekeink is élvezettel hallgatják, így generációról, generációra szállnak.

Halottak napján, legtöbb esetben, mi nem megyünk ki a temetőbe. Előtte vagy utána pár nappal szoktunk. Amikor egészségi állapot is engedi, az időjárás is megfelelő. Úgy hisszük, ha halottak napja azoknak kell, akik évente csak egyszer mennek a temetőbe. (így talán jobban érzik magukat, hogy ezt is letudták)

A temető nem egy rejtélyes hely, az egy park, ahol emlékezhetünk. Érdek, sok országban a mindennapok része. Nemrég nálunk is futóhelynek engedélyezték, ami sok országban egy bevett szokás, de számtalan magyar emberben ez felháborodást keltett.

Mi, akik számára a temető természetes hely, egy park, amely még sétára is jó, nekünk pl. nagyon furcsák a templomi és egyéb urnatemetők. Családunk többsége úgy érzi, mintha ezek egyfajta zárkák lennének, amolyan halál utáni börtönök. (ízlések és pofonok)

2019. nov. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tudom, gyerekként nehéz elhinni, de vannak kényelmetlen kötelezettségek is a felnőttek életében.
2019. nov. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Laylah ***** válasza:
Én nem járok évente sem, csak ha sehogy sem tudok kibújni alóla.
2019. nov. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy a FELTÁMADÁSBA VETETT HITET KÉPES NÖVELNI! Tehát nem tartom mindig minden esetben annyira túl szomorú dolognak...


Ui: ezen kívül azt is jelképezi, hogy a földi szenvedések egyszer mindenképpen véget érnek. "Megboldogulunk" az elhalálozáshoz közeledve.

2019. nov. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!