Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ki hogy van a házban kutyatart...

Ki hogy van a házban kutyatartással?

Figyelt kérdés
Ez egy modern népszokás, ami megosztja az embereket. Valaki lelki társnak tart egy kutyát és kézből eteti, valakit meg irritál egy házban. Ki hogy van vele? Van esetleg olyan, aki egy időben nyitott volt kutyatartásra, de aztán a plusz takarítás miatt amivel egy kutya jár elege lett belőle? Van olyan, aki azért nem jött össze valakivel, mert ebben a kérdésben nagyon különböztek?
2020. jan. 27. 06:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%

1. A kutyatartás NEM népszokás, CSAK szokás.

2. Szerintem lakásban nem igazán érzi jól magát a legtöbb kutya, ezért nem igazán tartom helyesnek. (Kivétel is van,csak ez a ritka)

3. SOk magányos embernek segít, ha van körültte egy állat, amíg felelöségteljesen ál hozzá, addig magánügye.

4. Aki kutyát tart, annak figyelni kell arra, hogy másokat sem közvetve, sem közvetlenül ne zavarjon ezzel.

5. Én speciel nem jönnék össze kutyás emberrel, mert nem jövök ki a kutyákkal, de szerintem ez így jogos.

2020. jan. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem macskáim vannak a házban. Szobatisztak, egészségesek, jól elvannak és a család tagjai, együtt is alszunk.

Idén tervezünk kutyát hozni még, ő is benti lenne. Nyilván több gonddal fog járni, főleg az elején, de én akkor sem tenném ki őket a kertbe.

Kifutót tervezünk építeni a kertbe, ahova kimehetnének egy kutyaajton keresztül és bejohetnek, ha megunjak.

A kutyát meg persze pluszban setaltatnank a tervek szerint.

A macskákkal is sétálunk néha kint pórázon. Szeretik.

De tök jól elvannak bent és nincs budos vagy ilyesmi (ahogy sokan hiszik)

2020. jan. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Hu de belinkelnék most egy videót, amiben "a szerető gazdi levideózza miközben az "ügyes", "okos", "aranyos" macskája végigszarja az autóját a szélvédő alatt, lehet évek alatt először tett olyat, de akkor is a kutya és macska nem való házba, vagy autóba, de nem tudom a címét. Betegségeket is terjeszthetnek de sokan kisgyerek mellé is simán odaengedik a kutyát.


Akkor még ott vannak azok is, akik szabályok ellenére pl vonaton felültetik a kutyát az ülésre és tiszta szőr lesz utána...


Szerintem túlzásba viszik sokan a kiskedvenc szeretetet miközben probléma nélkül esznek mondjuk disznó húst. ( Vannak akik malacot tartanak a házban, az is nagyon értelmes... ) Na de ahány ember annyi féle...

2020. jan. 27. 08:35
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kistestű (3-5 kilós) szoba kutyáim vannak.

Ha nem is lelki társak, de "másodrendű családtagok". Tény, hogy gyakrabban kell takarítani a lakásban és a kutya gondozása is rendszeres feladat. Ilyen időben például minden séta után irány a zuhany, hogy ne legyen tiszta retek az egész lakás. Két kutyának ez már 30 perces mutatvány és napi 3-4 alkalommal fixen kint vannak a szabadban. Nekem ezek már beépültek a hétköznapjaimba, így nem érzem tehetnek. De valakinek, aki kívülről látja a dolgokat valószínűleg sok macerának tűnhet. Alapvetően nem várnám el a páromtól, hogy részt vegyen a kutyák gondozásban, de a mivel az állatok hozzám tartoznak és igyekszem felelősséggel gondoskodni róluk, így nem vagyok hajlandó kitenni őket senki kedvéért. Ezek születésüktől fogva tipikus szoba kutyák, egyszerűen nen is bírnák a kinti létet.



Igazából ez pár választás során csak, akkor okoz bökkenőt, ha a két fél erősen egymás ellen van. Ami meg szerintem a kapcsolat elején kibukik, így még időben el lehet dönteni a hogyan továbbot.


Sajnos nehezen tudom elképzelni azt, hogy egy nagyon kutyás és egy nagyon nem kutyás között ebből ne legyen napi szintű feszültség. Már csak azért is, mert vannak olyan apróságok amiket egyszerűen nem lehet elkerülni, például akaratlanul is lehet szőr a ruhán, illetve a reggeli 5:30 kelés stb.

2020. jan. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hát mindenkinek magának kell tudni hogy megér e neki ennyit a kutyatartás. Én két házban tartott nagyobb testű kutyát tudok felhozni példaként udvaros házban, sose tiszta miattuk a padló, van udvar is és sokszor mennek ki és be. Nyilván lehetne valami rendszer szerint sétáltatni őket stb az amire gondolok nagyon nem normális. Nem lehet tőlük nyugodtan beszélgetni, mert rögtön ugrálnának stb... Nem is megyek oda gyakran ahol ez a szitu
2020. jan. 27. 09:20
 6/15 A kérdező kommentje:
Nyilván a kis testű és nagy testű kutya között is van különbség és sokféleképpen lehet hozzáálni, de nekem erről az összképem nagyon negatív, szerintem nem házba való akármilyem kutya is. Még hörcsögöt, madarat, vagy halat se tartanék. A halak után is takarítani kell úgy tudom, aztán pl akik kígyót tartanak az is érdekes, vagy láttam nem magyar videóban szurikátát, nagyobb hüllőt, vidrát, vizilovat, az azért milyen már hogy a nappaliban ott egy kifejlett viziló.
2020. jan. 27. 09:25
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szóval tulajdonképpen ez a kérdés arról szól, hogy leírhasd te mennyire megveted azokat akik hazban állatot tartanak, mert szerinted az nem helyes. Most akkor milyen válaszokat vársz? Ellenkezőjéről nyilván nem lehet meggyőzni. Ergo várod az embereket akik egyet értenek veled, vagy akik nem és azokkal tudsz veszekedni is hogy milyen undorítóak ezek az állatok es össze mocskolják a lakást.

Most erre mit lehet mondani? Nalunk kutya és macska is van a házban. Gyakrabban kell takarítani, oda figyelés kell neki. Na bumm, akkor gyereket se vállalj mert az meg tényleg 0-24-es feladat. Én tartottam tartok és tartani is fogok állatot házban. Egy normális emberrel meg, akivel szeretitek egymást lehet kompromisszumot kötni, hogy mindkettőtöknek jó legyen az állattartás. Nekem ment.

2020. jan. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%

Én nem tartanék lakásban. A takarítás miatt sem, meg szerintem a kutyának sem ideális. Már ha nem valami mini szobakutya. Ha házban élnék, akkor lenne. Lehetne kint is, bent is.

Nem zavar, ha másnak van.

Ami zavar, hogy nem lehet már a környékünkön (meg más társasházak környékén sem) normálisan sétálni. Tele van minden kutyákkal, persze póráz nélkül, a gazdik beszélgetnek, nem is figyelnek a kutyákra. Sokan még mindig nem szedik fel a kakit. Tele van minden járda, épület, sarok, stb. pisifoltokkal.

2020. jan. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%

Èn Németországban élek, és itt szinte mindenki bent tartja a kutyát. Nagyon kevés helyen van a kutya kint.

Egy nagyon jó barátnöm terápiás labradorokat tart, a két kutyának a házban van saját helye, itt elcsukni is tudják ha kellene. Az emletere nem mehetnek. Napi 3x viszik öket sétálni(mindkét szülö dolgozik), de mikor megjönnek a lábakat letörlik, ha vizesek akkor egy félórát mindenképpen a helyükön lehetnek csak, de ez egy séta után nem nagy dolog.


Itt viszont amit nem fogadnak el az emberek az ha valaki kint tartja a kutyáját(de persze bent is) és az megszökik vagy ugat egész nap vagy neki ugrik a kapunak.

Itt nincsen sehol sem ahol félnem kéne kint a kutyák miatt.

Sajnos Mo-n mikor anyukáméknál vagyunk kb minden 5-ik kapunbak neki ugrik egy kutya ha a járdán sétélunk. Iszonyat zavaro és félemet kelt, sokszor azt érzem simán átugorja a kaput. Nem beszélva a rengeteg kóbor kutyáról.

Unokahugom 12 évesen haza felé a suliból egy forgalmas úton azért megy az útszélén és nem a járdán mert 3 háznál is neki ugranak a kutyák a kerítésnek, és egy helyen habár egy kicsi kutya de ki is jön ha ott megy valaki.

Miért az utca emberének kell félnie a sok kapunak ugráló kutyáktól?????

2020. jan. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem célom veszekedni, leírtam a véleményem, és mások is leírják, akik akarják, aki pártolja pártolja, aki ellenzi ellenzi.
2020. jan. 27. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!