Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Számomra nagyon bosszantó, ha...

Számomra nagyon bosszantó, ha egy társas házban az illető család nyitott ajtóval él a balkonon a többiek előtt éli az életét, eszik, telefonál, családtaggal beszél és közben nézeget, ki jön és ki megy. Miért bosszant?

Figyelt kérdés
Normális, hogy ez engem nagyon bosszant? Nem igazán tudom, hogy miért bosszant, egyéni nevelésem miatt vagy valami általános etikett vagy tényleg bunkó egy szokás ez?
2018. aug. 11. 03:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha ez megnyugtat, engem is bosszant, ha a szomszéd nyitott ajtónál éii az életét.


Azt szoktuk meg, hogy társasházak diszkrétek, jól el vannak választva egymástól a lakók.

2018. aug. 11. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet, én sem szeretem. Nálunk is megy a gangos min. félórás pofázás, az ablakokat nyitva hagyva akkora huzat keletkezik, mint egy helikopter közelében. Mivel az ilyenek idősek, simán megtehetnék, hogy összejárnak, és zárt ajtók között beszélnék meg a dolgaikat, de nem teszik.


Nem így kellene, mert mindenkinek van egy nagy házban élete, magánélete, amit a zárt ajtók közt kellene élni, így ezzel is simán zavarják a másikat (nem feltétlen akaratlagos hangoskodás). A házmesterek meg t×k az ilyen igényekre.

2018. aug. 11. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kérdés, hoyg az adott balkon közös vagy a lakásuk része - ez utóbbi esetben ugyanis joguk van hozzá, elözö esetben nem.
2018. aug. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, közös a balkon és az egyik szomszéd csak úgy tud eljutni a saját lakásáig, hogy keresztül kell mennie a kinn élő embereken, de őt nem zavarja.

Tulajdonképpen a házban, bárkinek panaszkodok, senkit sem zavar a közös képviselő pedig nagyot hall :) Most még egy padot is kiraktak a balkonra+ három kisszék és ott űl az egész család, plusz vendégek, cigiznek, esznek, isznak stb. élik az életüket. Akkor ezek szerint normális vagyok, ha ez engem zavar!!!

2018. aug. 11. 11:38
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként csak hozzáfűzném még, hogy van erkélyük, de ott sohasem tartózkodnak és az élet nemcsak fél óra, hanem hétvégén egész nap. Az erkély árnyékos, mégsem ott élnek.
2018. aug. 11. 11:51
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Te megszoktad az individualista létet, ők megszokták a társas létet.

Az emberek különbözők, és nem lehetséges, hogy az azonos mentalitásúak lakjanak együtt.

2018. aug. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nálunk 2 lépcsőházzal odébb van 2 csaj meg egy pasi, akik jóformán az erkélyen élik az életüket. Nem tudom honnan szalajtották őket, családi házból ahol a teraszon elvoltak, de ahogy bejön jóidő, áprilistól, novemberig kint vannak, vagy mindig nyitva van az ajtó. A hangszórót simán kiviszik az erkélyre, ott van nekik asztal, 3 szék... közben lett kutyájuk az is kint van állandóan és megugat mindenkit. Ahogy jövök haza a szomszéd utcából hallom, hogy ezek kint vannak.. vinnyognak, viháncolnak... legutóbb rákaptak arra valami zajládát is kivittek s most már a zene is szól.
2018. aug. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy normális.... gyerekkoromban az ablakom alatt lévő padon élték az életüket a gyerekesek... ahogy bejött a jóidő... éjjel, hajnalban meg a részegek bulisok.


Amikor nagyobb lette 15... kimentem egy éjjel amikor sokadik napja nem tudtam aludni, szétvertem a pad ülő fa részét... félévig nyugi volt... rá félévre visszatette az önkormányzat a leceket.. .megint oda szoktak. Megint szétbasztam a padot.


Utána már a beton alapzatot is kiástam. Fényes nappal. Nem érdekel, jelentsenek fel... évekig tűrtem az ablakom alatt a padot.

2018. aug. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!