Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az Egyesült Államokban és úgy...

Az Egyesült Államokban és úgy általában Nyugaton miért nem díjazzák az élelmességet, mint tulajdonságot?

Figyelt kérdés
Szerintem butaság, mert a legtöbb nagy (üzlet)vezető, feltaláló, újságíró mind ilyen, nagyra törekvő ember volt, akár Nyugaton is.
2020. febr. 21. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi ideig éltél "Az Egyesült Államokban és úgy általában Nyugaton", hogy ebben olyan biztos vagy?

És Magyarországon és úgy általában a keleti államokban miben nyilvánul meg az élelmesség díjazása?

Kérlek, felelj ezekre, máskülönben nem értem a kérdést.

2020. febr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

#1-es: én még azt is megkérdezném a kérdezőtől, hogy mit ért élelmesség alatt.

Nem annyira objektív fogalom az!

2020. febr. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Barát Csaba ***** válasza:
100%
Ha lopásra, csalásra, hazudozásra, bünözésre gondolsz, akkor a nagyon komoly baj van veled! Ezeket írtani kell, nem pedig tapsikolni hozzá!
2020. febr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

# 3 : (2-es vagyok)


Na pont ezért kérdeztem rá, hogy mit ért élelmesség alatt...

Mert tapasztalatom szerint az ügyeskedő adócsalók szokták magukat "élelmesnek" nevezni...

És igen, az USA-ban azt nagyon nem díjazzák...

2020. febr. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert lehet úgy is élni, "gondolkodni", hogy ezzel a másik leigázása, és a maniszerzés a fontos (Kelet-Európa), és lehet normálisan is felhasználni a tudást (Nyugat). Más a gondolkodás, a társadalmi-, történelmi háttér.
2020. febr. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem éltem, csak indirekt módon hallottam, viszont volt köztük olyan, aki ott élt.


De ha felmész akármilyen fórumra, akkor ez jobban tükröződik, még akkor is ha a fórumon legtöbbször csak provokátorok vannak.


Igen, sokan itt a lopásra, csalásra, hazudozásra értik az élelmességet és azt is bele lehet számítani, de én inkább arra gondolok, hogy boldogul, úgymond a jég hátán is megél, feltalálja magát, nem fél használni az erejét (akár testi, akár szellemi) ha kell, ambíciózus, nagy tervei vannak és tesz is értük.


Ez utóbbiak lehet, hogy nagyra törekvő jellemre mutatnak, mégis a Nyugatiakban van egy ellenállás (irigység, megvetés, pl. sokan az Egyesült Államokban romlottnak, szemétnek, parazitikusnak gondolják a gazdagokat), vagy akár lusta hozzáállás is ez iránt (nekem ez úgysem menne, neki mindene meg volt). Nem tudom ha észervettétek, de a legtöbb Egyesült Államokbeli elég átlagos, nem jellemzőek rá a tulajdonságok, nem talált fel semmit, a legtöbb újítás, vívmány egy bizonyos intellektuális kisebbség miatt alakult ki, nem a sokaság által. (brain drain, hidegháború, nagyobb cégek pénze és konkurencia)


"Mert lehet úgy is élni, "gondolkodni", hogy ezzel a másik leigázása, és a maniszerzés a fontos (Kelet-Európa), és lehet normálisan is felhasználni a tudást (Nyugat). Más a gondolkodás, a társadalmi-, történelmi háttér."


Szerintem ez oda-vissza működik, van itt is ilyen, ott is olyan.

2020. febr. 21. 15:39
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

AMiket itt leírsz, köszönőviszonyban sincs a valósággal.


Pont az USA-ban, a "korlátlan lehetőségek hazájában" értékelik a self-made embereket!


Kismintából próbálsz általánosítani - marhára nincs úgy, amit leírsz.

2020. febr. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Egyesült Államokban romlottnak, szemétnek, parazitikusnak gondolják a gazdagokat"


Pff, mert Kelet-Európában nem? Még inkább!

Egyébként meg nem földrajzi különbség van itt, hanem társadalmi rétegbeli. Minél lejjebb állsz ezen a "ranglétrán" (főleg gondolkodásban), annál inkább sátáninak tartod a gazdagokat, illetve magát a vagyont.


"a legtöbb Egyesült Államokbeli elég átlagos, nem jellemzőek rá a tulajdonságok, nem talált fel semmit, a legtöbb újítás, vívmány egy bizonyos intellektuális kisebbség miatt alakult ki, nem a sokaság által."


Ez a világon mindenütt így van.

2020. febr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez nagyon nem stimmel!

Az USA-ban 𝐣𝐨𝐛𝐛𝐚𝐧 megbecsülik az élelmességet, mint nálunk!

Keleten van inkább az, hogy az első és az egyetlen a feltételekbe való besimulás, az utasítások azonnali és feltétlen végrehajtása, stb.

2020. febr. 23. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!