Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Lehet, hülye kérdés, de...

Lehet, hülye kérdés, de tulajdonképpen mi is az a Feketegyász ország és a benne lévő Johara város amelyek olykor szerepelnek a népmeséinkben?

Figyelt kérdés

Igazi helyekről beszéltek-e az őseink, amikor ezekről meséltek, vagy csupán fogták magukat, és kitalálták?

Az Óperenciás tengert is szeretném tudni, meg az üveghegyet.

Persze tudom, hogy nem létezik üvegből épült hegy meg égig érő fa, de az lenne a kérdésem, hogy igazi helyek inspirálták-e ezeket a meséket.



2020. ápr. 15. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Magyar népmesékben hol hallottál Feketegyász ország és a benne lévő Johara városról??


Az Operenciás-tenger eredete az ober Enns német kifejezésből ered. Az Enns folyón túl = nagyon messze.

2020. ápr. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A Tündér Erzsébetes mesében, ezt Benedek Elek írta.


Az ober Enns-t nem tudtam, köszönöm a választ!

2020. ápr. 15. 18:08
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Kedves #1, te ezt honnan tudod?
2020. ápr. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Kedves Jézus 666, pedig így van. Abban az időben az Enns folyó volt a határ, és ami azon túl volt, arra mondták, hogy ober Enns, vagyis az Enns folyón túl. Aztán ez módosult a köznyelvben Óperenciává. Azt nem tudom, hogy lett belőle Óperenciás tenger.
2020. ápr. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Forrás: pl Magyar etimológiai szótár: [link]
2020. ápr. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves Levin. Tudom hogy így van. Én egy városnéző körúton hallottam először az aktuális idegenvezetőtől. És abban reménykedtem, hátha együtt utaztunk :D

Bár nem hinném....

2020. ápr. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A nagy Levin ***** válasza:

Kedves Jézus666,rendben, értem. :)

Egyébként 100%-ra senki sem tudja, honnan ered, csak ez a legvalószínűbb.

2020. ápr. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!