Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Hogyan pördüljek sokat egyszer...

Hogyan pördüljek sokat egyszerre (6-8) úgy, hogy ne szédüljek el nagyon durván?

Figyelt kérdés
A kalotaszegi eléggé híres a szép, feszes táncról, illetve lányoknak sokszor rémálom, amikor helyben sokat kell pördülni. A kérdésem az, hogy hogyan pördüljek legalább hatot, de inkább nyolcat helyben, anélkül, hogy borzasztóan rosszul legyek, illetve hogy maradjak többnyire egy körön belül és be pördüljek le a színpadról? Van e valami trükk, esetleg hova kell nézni, mit lehet előtte csinálni, vagy hogy térjek vissza gyorsan a normális állapotomba? S egy utolsó kérdés még. Van e valami trükk, hogy szép legyen a pördülés, hogy tegyem a lábam, hogy ne gubancolódjak össze annyi pördülés után?

2020. máj. 7. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hatot nyolcat, hanem amennyit fizikailag bírsz. A módszer az, hogy ki kell nézni egy konkrét pontot, folyamatosan azt nézni, mikor már nagyon elfordultál (majdnem 180 fok), akkor hirtelen el kell fordítani a fejet újra arra a pontra. Így a folyamatos forgás során csak egy egy pillanatra kapod el ls fordítod meg a fejed, mivel mindig ugyanarra a pontra nézel, nem szédülsz el.

Gyakorolni kell, míg könnyedén megy.

2020. máj. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2020. máj. 8. 21:15
 3/6 anonim válasza:

Hát, ez nagyon sok gyakorlással fog csak menni.

Mi edzőtáborban köteleket akasztottunk fel, és abba kapaszkodva forogtunk 8at, 16ot, majd 32t mindkét irányba

Majd kötél nélkül

Egyébként a kalóban rengeteget kell forogni, úgyhogy hajrá, mert a 8 egy idő után kevés lesz😅❤

2020. aug. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Jaj, meg még egy tipp:

Össze kell szorítanod a combjaid, és a kezeidet is tudod használni(lefogod azxegyikkel vagy mindkettővel a szoknyád szélét, attól függ, hogy merre forogsz)

Nekünk azt tanították, hogy a fejünket nem szabad olyan balerinásan kapkodni, mert nem szép a néptáncban(és ha nézel gyűjtéseket a nénik sem nézegelődnek jobbrabalra)😅❤

Remélem tudtam segíteni!

2020. aug. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Igazából kalotaszegit komolyabban még nem táncoltam, de más táncoknál tanácsoltak nekünk ezt a "fejkapódós" dolgot, amit #1 írt, de őszintén szólva én így sokkal jobban elszédültem, mert hirtelen gyorsan kell elkapni a fejed. Nekem jobban bevált az hogy mindig ata nézzek amerre éppen az egész testén is néz, úgyhogy sajnos én csak ezt tudom mondani, de mindenképpen próbált ki azt a módszert, lehet hogy csak én csináltam rosszul valamit vagy stb...
2020. szept. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Először szerintem a kalotaszeginek a forgástechnikáját kell nagyon alaposan megtanulni, nagyon lassan, lépésről lépésre. Én is néptáncolok, és imádom a forgatós táncokat, amiben sokat lehet forogni. A kalotaszegivel én is megküzdöttem, de a sok gyakorlás meghozta az eredményt. Először nagyon lassan próbáld, zene nélkül, ha az alapja már megvan, akkor jöhet zenére. Hidd el, a végén a gyorsabb zenére fog menni a legkönnyebben :D

Arra pedig, hogy ne szédülj el, én is csak a fejkapós módszert tudom ajánlani, viszont annak is megvan a technikája, hogy hogy legyen szép és egyben hatásos is

2021. jan. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!