Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha egy mormon és Jehova...

Ha egy mormon és Jehova tanúja hittérítő egyszerre kerül egy lépcsőházba, hogyan döntik el, hogy ki járja be először?

Figyelt kérdés

A kérdés onnan ered, hogy csengettek a hozzám a múltkor mormonok. Mi lett volna ha a Jehova tanúi is akkor jönnek?


Azon az alapon, hogy a mormonok voltak ott először, ezért ők járhatták volna be a lépcsőházat?


2020. ápr. 4. 07:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
14%
Ha elférnek a lépcsőn, mehetnek egymás mellett is. Felváltva csengetnek.
2020. ápr. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

A szeretet jegyében, nem lehet ebből balhét csinálni.

Talán inkább a házigazda lesz az aki iszonyú haraggal fog ajtót nyitni, "zaklatás" miatt.

2020. ápr. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#2


Te mit szólnál hozzá, ha a saját otthonodban ateista aktivisták keresnének fel, hogy térj ki a hitedből, mert Isten nem létezik?


Aztán miután elküldted őket, még visszajárnak, szórólapokat dobnak be a postaládádba, amin Nietzsche, meg Richard Dawkins idézetek vannak. Nem élnéd meg zaklatásnak?

2020. ápr. 4. 12:30
 4/15 anonim ***** válasza:
19%

Nem élném meg annak.

Emberek vagyunk és leszoktunk a beszélgetésről sajnos.

az emberek teljesen elhidegültek egymástól, sokan még a szomszédaikat sem ismerik, és azt sem tudják sok helyen, hogy kik laknak a környezetükben.

Hozzám is csöngettek be ilyen olyan dolgokkal. Mormon vallással foglalkozók is.

Nme küldtem el őket a fenébe, nem szidtam az anyukájukat. Nem neveztem zaklatóknak, nem ordibáltam velük, és nem tiltom meg nekik fenyegetve rendörséggel, hogy még egyszer ne merjenek ide jönni, stb

Nekik ez a feladatuk, ezt vállalták, ebben hisznek.

Hogy nem értek velük egyet az egy dolog. Ez akkor sem jogosit fel, hogy megalázzam, és embertelen módon támadást szitsak ellenük.

Ha pedig bedobta a "szórólapot" az is feladat.

Jehova Tanúi pedig nem szórólapoznak. Sőt azt tanitsák nekik, hogy nem a cél, hogy Folyóirat százait dobáljuk be pazarolva, mert pénzbe kerül.

Hogy némelyek nem igazán alkalmazzák a tanultakat, az Ő egyéni dolguk. Nem vagyunk egyformák.

2020. ápr. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
5%
Magyarországon is vannak mormonok? :O
2020. ápr. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Jehova tanúja!


Lenne néhány megjegyzésem a számodra."



-------


"Nem élném meg annak."


Ez jó. Viszont próbáld megérteni, hogy nem mindenki a te értekended szerint fogadja a térítőket.


"Emberek vagyunk és leszoktunk a beszélgetésről sajnos."


Nem szoktunk le róla. De egyébkent ti nem beszélgetni akartok, hanem azzal a szándékkal mentek az emberekhez, hogy betérítsétek a vallásotokba. Ezért játszottok szituációs jeleneteket egymás között, és ezért vannak előre legyártott válaszaitok, hogy minél meggyőzőbbek legyetek a "beszélgetésben" - ami valójában hittérítés.


"Nem neveztem zaklatóknak, nem ordibáltam velük, és nem tiltom meg nekik fenyegetve rendörséggel, hogy még egyszer ne merjenek ide jönni, stb"


Mivel te is hittérítő vagy, ezért érthető, hogy valahol megérted őket. Ha őket elzavarnád, a saját magad tevékenységét ítélnéd el.


"Hogy nem értek velük egyet az egy dolog. Ez akkor sem jogosit fel, hogy megalázzam, és embertelen módon támadást szitsak ellenük."


Akkor tisztázzunk valamit.


2020-at írunk, ami azt jelenti, hogy a vallásnak a mai társadalomban már semmiféle jelentős szerepe nincs. Az ókorban és a középkorban még természetes lehetett a hittérítés, ma már inkább ciki. Sok embernek nem kell vallás, van helyette jobb. Értelmes ember soha nem lesz vallásos, mert nem a 21. századhoz méltó felfogás az, hogy vallási vezetők mondják meg azt szent könyvekre hivatkozva, hogy ki hogy éljen. Ez főleg akkor súlyos dolog, amikor valaki kijött egy vallásból - pl. esetemben. Ha engem egy hittérítő meg akar téríteni, akkor nem fogadom szívesen, mert úgy értelmezen, hogy vissza akar húzni a szellemi sötétségbe.


"Ha pedig bedobta a "szórólapot" az is feladat."


Igen, de kinek áll érdekében ez a feladat? Kell ez valakinek? Ha Magyarországon csinálnánk egy népszavazást arról, hogy engedélyezzék-e a hittérítest, a nép leszavazná. Vagy azért, mert megvan a saját vallásuk, és egy hívő katolikusnak esze ágaban sincs áttérni valamilyen kisegyházba, vagy azért, mert más (pl. ateista) nézeteket vall.


A hittérítést többségeben egyébkent is szektások csináljak, azokat meg nem az Isten küldte, hanem saját maguktól mennek, mert bebeszélik maguknak, hogy küldetéstudatok van.


"Jehova Tanúi pedig nem szórólapoznak. Sőt azt tanitsák nekik, hogy nem a cél, hogy Folyóirat százait dobáljuk be pazarolva, mert pénzbe kerül."


Az igaz, hogy nem dobáljátok, de attól még szórólapoztok úgy, hogy leszólítjátok az embereket az utcáról.


"Hogy némelyek nem igazán alkalmazzák a tanultakat, az Ő egyéni dolguk. Nem vagyunk egyformák."


Lehet. De ettől még meg kellene értenetek azt, hogy senki nem kíváncsi rátok a buta, hiszékeny embereken kívül. Keresni kellenetek valami megoldást, hogy őket vonzzátok magatokhoz, mert azzal, hogy tűt keresve a szénakazalban fárasztjátok az értelmiségieket, az nagyon gáz.

2020. ápr. 4. 17:18
 7/15 anonim ***** válasza:

kedves 4 es.


"Nekik ez a feladatuk, ezt vállalták, ebben hisznek."

-

kepzeld el hogy en nekem meg pl. az a feladatom ha mar nekik is lehet csak ugy feladat hogy

1db jehova szektas vezeto vagy ven se letezzen a foldon!

es ha idom engedi esetleg meghallgatok mas EGYHAZAK, VALLASOK EMBEREIT mert azok NEM artottak a csaladnak.


pl ez a NAGY kulonbseg a mormonok es a jehova SZEKTA kozott hogy azok NEM GYILKOSOK!

2020. ápr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"2020-at írunk, ami azt jelenti, hogy a vallásnak a mai társadalomban már semmiféle jelentős szerepe nincs"


Ezt ember gondolja igy, Isten másként látja ezt, nem véletlen parancsnak szánta, és nem kérésnek, vagy lehetőségnek. Jézus azt mondta, hogy a világrendszer befejezéséig támogatja azokat, akiknek ezt a feladatot parancsba adta. Istennél nem létezik ilyen értelemben, hogy milyen évszámot irunk. Neki van egy terve, és szándéka, amit akár egyetértesz vele, akár nem, akkor is végrehajtja, megvalósitja. Sok hatalommal biró személy akarta megszüntetni Isten szándékát úgy, hogy a népének néhány tagját megölték, igy a megfélemlités talán a leállást is magával hozza.

Ezért ha megfigyeled, Isten csak olyan embereket használ fel erre, akik hajlandóak vele együtt dolgozni, és támogatni az uralmát, amit az emberektől hamarosan visszavesz.

Jogod van úgy gondolkodni, ahogy neked tetszik, Isten szabad akaratot adott neked is. Ez nem jelenti azt, hogy hagyja gátolni az elhatározását.

2020. ápr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

7


Gyilkosok? Nem vagyok gyilkos, sosem voltam és nem is leszek.Jehova Tanúi senkit nem öltek meg, és nem is fognak senkit megölni, sőt előbb ölnek meg egy Tanút, mint egy Tanú másokat.

2020. ápr. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

Vér ügyben a segítségnyújtás elmulasztása alkalmazható:

[link]

De nem is az, hanem a segítségnyújtás akadályozása, ami szerintem ugyanez a kategória.

15Óvakodjatok a hamis prófétáktól! Báránybőrben jönnek hozzátok, de belül ragadozó farkasok. 16Gyümölcseikről ismeritek fel őket. Szednek-e tövisek közül szőlőt vagy bogáncsról fügét? 17Így minden jó fa jó gyümölcsöt terem, a rossz fa pedig rossz gyümölcsöt. 18Nem hozhat a jó fa rossz gyümölcsöt, sem a rossz fa jó gyümölcsöt.

2020. ápr. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!