Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mitől rosszabb a Hit gyülekeze...

Mitől rosszabb a Hit gyülekezete, mint bármelyik nagyobb keresztény egyház?

Figyelt kérdés
2011. szept. 24. 10:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
57%
Én azt látom, hogy a környezetemben családokat, barátságokat tesz tönkre. Márpedig ezek az emberiség alappillérei, egy egyház sem engedhetné meg magának, hogy ezeket szétzúzza, sőt inkább támogatni kell őket. Más keresztény egyházaknál nem probléma, ha az ember más vallású, akár családon belül is. Szerintem ezért rosszabb.
2011. szept. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
30%

Az első válaszolót még ezzel egészíteném ki:


http://www.youtube.com/watch?v=9Cnf3ZJPzuY

2011. szept. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
44%

Ez mindenhol, mindenkivel megtörténhet (mármint egyes "barátságok" megszakadása), ha valaki komolyan veszi a hitét. Még ott is, ahol egyébként az élet és az élet védelme valóban fontos és szent minden körülmények között, nem úgy mint a testvérgyilkos nagy "keresztény" egyházakban!


Emlékezz Jézus szavaira: "aki jobban szereti apját vagy anyját..."

Elmondanám, hogy az olyan barát, aki a világnézetem változása miatt hátat fordít (gyakran úgy, hogy igazi kísérletet sem tett arra, hogy megértsen), az nem igaz barát!


Ja, ha sokaknál a hit nem más, mint vasárnapi vagy néha-napi templomba járás és gépies, közönyös viselkedés, vagy még ennyi sem...! Az ilyeneknél tényleg nem történik semmi "zavaró" a családi életükben, amit a hitükre lehetne fogni, hogy az a bűnös. Persze az ilyeneket sem kerülik el az élet nagy problémái, de milyen jól megtanultak újjal mutogatni azokra, akik történetesen náluknál őszintébben és komolyabban állnak hozzá a világnézetükhöz.


Nem állítom, hogy az említett kisegyház tagjai jó, ténylegesen a krisztusi úton járnak, sőt nem is hiszem - a Bibliaismeretem alapján, de mindenképpen utálatos dolog ilyen vádakkal illetni másokat!


Ha valami nem stimmel velük vagy másokkal kapcsolatban, akkor azt a közös pont, a Biblia alapján dönts el, vagy ehhez már nem értesz?!


Nem védem pont a Hit gyülit, én általánosságban egy nagyon egyoldalú gondolkodásnak tartom az olyant, amikor a bagoly mondja a verébnek, hogy nagy fejű!

2011. szept. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
45%

"Elmondanám, hogy az olyan barát, aki a világnézetem változása miatt hátat fordít (gyakran úgy, hogy igazi kísérletet sem tett arra, hogy megértsen), az nem igaz barát!"


Elmondanám, hogy a Hit Gyülekezetébe csatlakozott barátaimnak nem én fordítottam hátat. Ők fordítottak hátat nekem, és mindenki másnak. Akkor most hogy is van ez?


Jó, nyilván úgy vélik, hogy onanntól nincs szükségük másra, csak a vallásra. De ez nagyon önző dolog szerintem. És mint ilyen, pont ellentétben áll a krisztusi tanításokkal.

2011. szept. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
47%

"Elmondanám, hogy a Hit Gyülekezetébe csatlakozott barátaimnak nem én fordítottam hátat. Ők fordítottak hátat nekem, és mindenki másnak. Akkor most hogy is van ez?"


Ezért mondtam, hogy én nem védem a HGY-et.

Másrészt viszont, az ilyen lépéssel nyilván azt akarják elkerülni, hogy ne akarja, ne tudja őket a régi cimbora lebeszélni. Ha egy barátság komoly, akkor kiállja az ilyen próbákat.

Másrészt, ha valakinek a hite szilárd, nem fog hátat fordítani senkinek, sőt! Mindent elkövet, hogy a krisztusi igazságot szelíden bár, de megossza másokkal, hiszen erről szól az evangélium.


Ha csak a saját begubózása miatt, minden külső támadás nélkül szakította meg a barátságot veled, akkor meg az van, amit fent is írtam, nem hinném, hogy minden egyház jó úton jár.

2011. szept. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
56%

A gyűlöletkeltésért akkor is felelsz majd, ha most kevesen koppintanak az orrodra! A "bevett", történelmi és "kereszténynek" mondott egyházak vérbűne vajon mekkora? Sok tízmilliós nagyságrendű az áldozatainak a száma, ellenben a kis fanatikus és néha militarista szekták áldozatai összességében is "csak" néhány ezer!!!


Tudom, hogy ebből egyetlen emberi áldozat is sok, de nagyon tisztességtelen, amikor a bagoly mondja a verébnek, hogy nagyfejű. És elmondható, hogy ezen kisegyházaknak a túlnyomó többsége sokkal közelebb van a tiszta krisztusi hithez, mint a nagyok.

2011. szept. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem az egyháznál nincs rosszabb.
2011. szept. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
57%

Nem rosszabb, csak más. És vannak olyanok, akiknek ezt nehéz elfogadni.


egy r.kat.

2011. szept. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
84%

Biblia / 2 Kor. 4.4

"A kikben e világ Istene megvakította a hitetlenek elméit, hogy ne lássák a Krisztus dicsőséges evangyéliomának világosságát, a ki az Isten képe."


Azaz e világ istene a sátán! Kifejezetten szereti, és az embereknek be is eteti a névleges kereszténység értékeit, melyek nem közvetítik Isten kegyelmét. No, neki igen rossz dolog a Hit Gyülekezete. Mert sokakkal ellentétben nem névleg kezelik Isten Beszédét, és nem válogatnak belőle, hanem pontosan érvényesítenek belőle mindent!


Biblia / Gal. 1.10

"Mert most embereknek engedek-é, avagy az Istennek? Vagy embereknek igyekezem-é tetszeni? Bizonyára, ha még embereknek igyekezném tetszeni, Krisztus szolgája nem volnék."


Biblia / Ján. 15.20-21

"Emlékezzetek meg ama beszédekről, a melyeket én mondtam néktek: Nem nagyobb a szolga az ő uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldöznek majd; ha az én beszédemet megtartották, a tiéteket is megtartják majd. De mindezt az én nevemért cselekszik veletek, mivelhogy nem ismerik azt, a ki küldött engem."


Azaz az istentelen emberek - bármit is gondolnak magukról - ellenségként kezelik az igazságot. De pont ezért:


Biblia / Zsid 4.7

"Ma, ha az ő szavát halljátok, meg ne keményítsétek a ti szíveiteket."


Biblia / Ésa. 59.1-2

"Ímé, nem oly rövid az Úr keze, hogy meg ne szabadíthatna, és nem oly süket az ő füle, hogy meg nem hallgathatna;

Hanem a ti vétkeitek választanak el titeket Istenetektől, és bűneitek fedezték el orczáját ti előttetek, hogy meg nem hallgatott."


És bizony sok, magát kereszténynek nevező társulatban ez van, bűnösek az emberek, Isten jelenléte nincs ott, ezért mindenfélét kitalálnak ennek helyettesítésére. Ennek része a vallásos irigykedés, aminél talán nincs pusztítóbb a világon. És ezt igyekeztek jól bebetonozni az államhatalomba, a társadalomba. Ma Magyarországon a magát kereszténynek nevező emberek alig néhány százaléka látta belülről a Bibliát. Nem hogy elolvasta, és rendszeresen olvassa. És mesékkel etetik magukat, beképzelik, minek kellene lennie a Bibliában. Amikor pedig szembesülnek az igazsággal...


De nem újdonság ez, mert ebben a korban, amit a Bibliában "utolsó idők"-nek nevezve találhatunk, az alábbi is igaz rá:


Biblia / 2 Tim. 4.2-4

"Hirdesd az ígét, állj elő vele alkalmatos, alkalmatlan időben, ints, feddj, buzdíts teljes béketűréssel és tanítással.

Mert lesz idő, mikor az egészséges tudományt el nem szenvedik, hanem a saját kívánságaik szerint gyűjtenek magoknak tanítókat, mert viszket a fülök;

És az igazságtól elfordítják az ő fülöket, de a mesékhez oda fordulnak."


Isten nem változik meg. Aki előveszi a Bibliát, és előítéletektől mentesen, szó szerint elolvassa, és alkalmazza azt a saját életére, annak nem lesz kérdés felismernie, hogy kik tartoznak az Úrhoz...


És a dolog nem játék, mert a Bibliában az is benne van, hogy lesznek olyanok is, akik bűnösen játsszák el a keresztényt, de valójában istentelenek...


Biblia / Mát. 7.20-22

"Azért az ő gyümölcseikről ismeritek meg őket.

Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.

Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! * nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?

És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek * titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők."


Aki megtért valójában, és elfordult a bűnös életétől, alámerítkezett vízben, Szent Szellemben, megvallotta a bűneit, Jézus megszabadította azokból, rendszeresen közösségben van az Atyával az igén, imán, és a közösséghez rendelt szolgálatokon keresztül, annak nem kérdés, hogy kihez tartozik. Mert Isten VÁLASZOL! Minden nap. Az ima nem falnak beszélés, és nem falra hányt borsó.


És aztán az igazán komoly feladat az, hogy ezt a bűnös embereknek is át kell adni, hogy megismerjék Istent, és megmeneküljenek! Mert van több mikroegyház, akik nagyjából betöltik a feltételeket, és a saját üdvösségüket még talán munkálják is, de ha a gyülekezetet a természetes szaporulat tartja fenn, azzal nem töltötték be Isten akaratát...


Biblia / Jak. 1.20-22

"Mert ember haragja Isten igazságát nem munkálja.

Elvetvén azért minden undokságot és a gonoszságnak sokaságát, szelídséggel fogadjátok a beoltott ígét, a mely megtarthatja a ti lelkeiteket.

Az ígének pedig megtartói legyetek és ne csak hallgatói, megcsalván magatokat."

2011. okt. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
27%

Én voltam párszor egy csaj miatt, ki lehet bírni.Voltak egész jó zenék is.(minden zenét szeretek)

Meg jó csajok vannak.:)

2011. okt. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!