Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Hogyan értelmezed a népdal...

Hogyan értelmezed a népdal sorait?

Figyelt kérdés

Nem minden sorát értelmezik egyformán az emberek, ezért érdekel itt is, ki mot gondol.

https://www.youtube.com/watch?v=ovgABH5SUq8



2020. júl. 1. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az jön le a szövegből hogy a lány szerelmes egy fiúba de a szülei máshoz akarják férjhez adni.
2020. júl. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, ez talán a legvalószínűbb. Van, aki egyébként úgy értelmezi, hogy beleszeretett másvalakibe, és sajnálja, de már nem tud máshogyan érezni.


Érdekel soronként is az értelmezés, ki mit vél erről. Köszi.

2020. júl. 1. 19:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez lehet a két kulcsmondat


Ha te tudnád, amit én,

ki babája vagyok én.

Ha te tudnád, amit én, te is sírnál, nem csak én.


Vagyis pontosabban az lehet a szituáció, hogy a lány egy tehetős nagy hatalmú ember fiának a jegyese és esélye sem lenne a szerelmét választani.

2020. júl. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Get engaged"dal érdemes azt is megnézni

Rázdle rabmadár vaskos szárnyad nem húzza más csak pára pára ködfolt emel röpülj röpülj ne szegd kedved csak örülj örülj szabad a szívesen a szépnek s jónak ne húzz igát a" sártvallóknak"szép lesz éneked s más is hallja repülj dalosmadár magosabbra harcolj sziveddel szótértünk s jóert ne add éneked az" összecsórt fontért"szeretett a világot tán ő is szeretett téged s ne hullajsd könnyed a" kőnnyű vesződésnek" szeretett a virágot s az füszerez téged illatod lángvirág csókom harmat érezd...

2020. júl. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!