Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Melyek a legkönnyebben énekelh...

Melyek a legkönnyebben énekelhető magyar népdalok?

Figyelt kérdés

Énekből a félévi jegyet egy népdal bemutatása adja, ami szép, és jó, csak énekelni is kell, méghozzá egyedül. Na most, én azt nagyon nem tudok. Mély hangom van, kicsi a hangterjedelmem, ha izgulok (márpedig fogok), akkor még reménytelenebb a helyzet. Viszont szeretném korrektül elvégezni a feladatomat.

Tudnátok mondani olyan magyar népdalokat, amikben nincsenek hajlítások, kicsi a hangterjedelme, nem kell benne nagyon nagyokat ugrani, stb. szóval összességében könnyű őket énekelni.

Előre is köszönöm! (16/f)



2019. jan. 6. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Szeretnék szántani, hat ökröt hajtani


Ennél csak lépegetni kell:


[link]

2019. jan. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Süss fel, nap...

Bújj, bújj, zöld ág...

Egyél, libám, egyél már...

Csön-csön gyűrű...

Elvesztettem páromat...

Sárga csikó csengő rajta...

Éliás, Tóbiás...

Ti csak esztek, isztok...

2019. jan. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülyeséget mondok, de nálunk mindig a Tavaszi szél (ez kicsit “áriázósabb”), a Hull a szilva a fáról és az Érik a szőlő volt a joker általános és középiskolában is:)
2019. jan. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A két legkönnyebb a Boci-boci tarka és a Szeretnék szántani.
2019. jan. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Átérzem a helyzeted. Én is utáltam az ilyet. A magyar népdalokat általában mind könnyű énekelni. Vagy kupolás vagy ereszkedő dallamuk van. A boci-boci tarkának pl.kupolás dallama van. (Nèzd meg a kottát. Lentről indul, megy felfele, majd újra le). Ereszkedő dallamú pl.a Megrakják a tüzet vagy a Cifra palota. (Fentről indul, és megy lefelé). Ha ez neked tényleg ennyire fontos, bátran kérj segítséget a tanártól. Azért énektanár, hogy megtanítson énekelni. Ha csak nagyobb szègyen nélkül túl akarsz lenni rajta, akkor válassz ki egyet, amelyik tetszik, és gyakorolj egy kicsit. Bátran, levegő be, rekeszizom összehúz, száj kinyit, és hadd szóljon. Ne törődj semmivel, csak menj rajta végig. Hamar túl leszel rajta, meglátod.
2019. jan. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!