Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Jártatok Japánban? Vagy...

Jártatok Japánban? Vagy ismerőseitek? Csak akik voltak ott: ha hasonló jólétet tud biztosítani nyugati férfi ottani hölgyeknek (30-40 közötti korosztály), lennének akik elköltöznének ide Európába vele? Vagy ahogy mi is, így ők is inkább csak... Lent.

Figyelt kérdés
Ők is inkább csak saját hazájukban tudják elképzelni életük folytatását?

2020. dec. 3. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem homogén massza a japánok véleménye. Sok olyan nő van, aki már kapásból azt ia kizárná, hogy összejöjjön egy külföldivel, sok olyan, aki belemenne a házasságba, ha Japánban maradtok, meg sok olyan, akik simán elhúznának otthonról világot látni. Sokan vannak ám.
2020. dec. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Én jártam Japánban. Nő vagyok, így nem tudom, hogy egy nyugati férfi tudna-e ott olyan életet biztosítani, mint egy japán. Nyugatiként nem könnyű beilleszkedni egy japán családba, még akkor sem, ha férfi vagy.
2020. dec. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Utolsó! Valamit félreérthettél. Pont az ellenkezőjét írtam! :)


"Ha nyugati férfi tudna hasonló (japán átlagfizetést megközelítő) jólétet biztosítani..."


"Lennének akik elköltöznének ide Európába vele?"


Magyarul: itt a keresete forintra átszámítva közelítené az egy milliót, azaz anyagi gondjaik nem lennének (sőt itteni európai millió közeliből még jobban is élne egy család, mint ott).


Erről és csak erről szól a kiírásom. :)


A beilleszkedés inkább az elköltözésre hajlandóságot mutató hölgy esetén áll fenn.

2020. dec. 3. 20:47
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
menj ki az olimpiára-azt csajozz b);eee
2020. dec. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, de (ezen oldal kérdéseivel ellentétesen) nem csajozásról szól a kiírás, hanem tartós párkapcsolatról, majd összeköltözésről. ;)
2020. dec. 3. 21:10
 6/9 A kérdező kommentje:
És ha már tájszólással kívánsz szólni, az sosem az, ahogy páran (így te is) tévesen írják. Az csak "oszt" lehet. Semmi más. ;)
2020. dec. 3. 21:12
 7/9 dornstadter ***** válasza:
100%

Az 1es nagyon jól leírta. Nem lehet általánosítani. Japánban is vannak ilyenek is meg olyanok is. :)

Valakit nagyon érdekel (vagy csak az érdekli) a pénz, valakit nem. Ha gyengébben keresnél akkor is lenne olyan akit az sem zavaran, vagy nem érdekli, hogy hasonló jólétben éljen mint Japánban.

Ahogyan vannak olyanok akik nem akarnának más országban élni, és olyanok is akik szívesen költöznek.

Az én feleségem japán, már az elején szóba került, hogy ő szivesen élne Magyarországon miután összeházasodtunk. Bár jelenleg Japánban élünk de most is bármikor szívesen hazaköltözne velem, ha úgy döntenék/döntenénk.

Vagy pl. hallottam olyanról is aki neten összeismerkedett egy japán lánnyal, legelőször úgy találkoztak, hogy a lány elutazott Magyarországra és olyan jól kijöttek, hogy már csak azért utazott vissza Japánba, hogy kilépjen a munkahelyéről és után visszament a sráchoz és összeházasodtak. Amennyire tudom a srác nem volt milliomos.

Szóval bármi lehetséges.

2020. dec. 4. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
A világ minden táján élnek japánok, Európában is, Magyarországon is. Hogy olyan van-e, aki veled akar élni, na azt nem tudom :P
2020. dec. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Több dolgot is megemlítettél kérdező, nem biztos, hogy mindre kitérek. Egyrészt, Japánban is vannak anyagilag kihasznált emberek, pl az anime rajzolók annyit (se) keresnek, mint a magyarországi minimálbér. Igaz, ez nem jellemző máskülönben.


Másfelől, Japánban nem különösebben magasabbak az alapcikkek és szolgáltatlások árai, mint pl Magyarországon. Szinte csak Tokió drágább egy picivel, mint más japán területek.


Ezen kívül, pont Európában találkoztam japánokkal, Mo-on is. Jönnek tapasztalatért is, néha ideházasodás okára bukkantam egyeseknél. Épp így Eu más részére és USAba is szívesen elutaznak, olykor ott ragadnak, sőt, főleg a japán hölgyek egy részéből ki szokott törni EU-ban és USA-ban az addigi engedelmeségük kompenzálása.


Másfelől riportokban hallani, hogy külföldiek kapcsán általában a másfajta szokások, kultúra és vallási eltérések aggasztják őket, más nemigen, de az se feltétlen. Leginkább a nyelvi nehézség, mivel Japánban általánosan elég rossz au idegen nyelvoktatás, angolt szoktak, az meg sok szempontból eléggé idegen a japán nyelvtől épp úgy, mint a magyartól. A japán és am agyar nyelvtan és szókincs között viszont sok a párhuzam, és a kiejtés is. Az angol akcentusok is eléggé mássak.

2020. dec. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!