Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Németek vagy a hollandok...

Németek vagy a hollandok nyitottabbak, befogadóbbak a külföldiek iránt?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 20. 10:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
27%
Hollandot nem tudom,de hogy a Németek nem, az biztos!
2021. ápr. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
45%
Én azt vettem észre, hogy az önnön ostobaságára büszke böszme magyar átlagembernél minden nép befogadóbb manapság.
2021. ápr. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
33%

“ hogy a Németek nem, az biztos!”


Nem tapasztaltam. Bár a bajorokról meg a svábokról elhiszem, de azok nem németek.

2021. ápr. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
31%
Jó neked ha nem tapasztaltad, bár nem tudom milyen körökben jársz. Én 5 éve német férjemmel hivatalosan, Németországban megkötött házasságban élek kint, egy 2 éves közös gyerekkel. Esélyem sincs állampolgárságot kapni. (Ja egy gyárban dolgozom vezetőként).
2021. ápr. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%

4 hogyhogy nem tudod? Egy ismerősöm kb. 3-4 év után megkapta ilyen felállással.

De ennek semmi köze az elfogadáshoz. Ha már eleve vezető lehetsz, eleve az nem arra vall, hogy ne fogadnának el. De a pozíció nem feltétele az állampongárságnak.

A szabály szerint 7 év, elfogadott a2/b1 nyelvvizsga (ami egy átlagos török is teljesít), és einbürgerungstest a feltétele.

Ez vonatkozik a wc pucolóra is meg a részlegvezetőre is.


Én 11 éve élek kint, én is voltam vezető mérnök (4 évbe telt ugyanerre a szintre visszajutni, mint magyarországon voltam), és kb. 8 év után voltnis időm ilyenekkel foglalkozni. Semmi hátrányom nem volt hogy nem vagyok állampolgár.

A nyelvvizsga megvan, teszt megvan, csak be kellene adnom a papírokat pár száz euró kíséretében, és ennyi lenne, csak időm sincs ilyen xarságokkal foglalkozni. Meg már nem is érzem fontosnak ennyi év után.


A magánéletben a szomszédok is nagyon normálisak, inkább mi vagyunk zárkózottabbak. (Nem miattam)

2021. ápr. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%

A németek most összezavarodtak, egy részük mindenkit befogadna, egy részük senkit és vannak, akik szelektálnának, minket magyarokat a többség nem utasít el.

Hollandiában viszont úgy jártam, hogy eleinte nem akartak velem szóba állni, mert németül beszéltem. Értik pedig, mert iskolában tanulják, csak utálják a németeket, még mindig él a háború nyoma. Más népekkel nagyon toleránsak, amikor megtudták, hogy magyar vagyok, mindjárt értettek németül, így hát később mindjárt az elején ezzel indítottam és attól fogva nem volt semmi problémám.

Tízből kilenc esetben ez történt, amíg azt hitték, hogy német vagyok, addig nem értettek németül.

2021. ápr. 22. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
59%
A hollandok.
2021. ápr. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
45%
A németeknél területfüggő. Mondjuk Kelet-Németországban (főleg Szászországban) valószínűleg kevésbé ölelnek a keblükre, mint mondjuk Alsószászországban, vagy Északrajna-Vesztfáliában. Hollandia egy tök nyitott hely. Nyilván ott is megvan a helyi "menjen minden kelet-európai a francba" párt, de talán 10%-ot ha értek most el. Csak azt akarom mondani, hogy valszeg Hollaniában kevésbé téma ez.
2021. ápr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
60%

A szászokkal nem volt semmi bajom, csak kicsit nehéz dialektus.

A szász anhaltiak tök hasonlón gondolkodnak mint mi, a türingiaiak pláne. Az alsószászok nem rosszindulatúak, de sokan felületesek. Egy jófej kollégám haverkodott, még meg is látogatott csak úgy, de fogalma nem volt, hogy bulgáriából vagy magyarországról jövök. 2 év után. De nem rosszindulatból.

Sőt, nekik a keletnémetek is ismeretlenek.


A svábokkal délen meg az volt a tapasztalatom, hogy a tudatlanság még rosszindulattal és lenézéssel is párosult.

Amikor először jártam ott kint, látom az itallapon, hogy banános sör. Kérdeztem, az milyen már, mert nekem nem passzol össze. Azt hitte a majom, hogy nem ismerem a banánt.

2021. ápr. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Jah, valahol mélyen a tudatukban az él bennük, hogy a keletiek barbárok, nem tudják mi az a banán és a magyarok még mindig jurtában laknak...

Bólogató mosolygós majmok ezek a nyugatiak, észak nyugatiak. Egyik se barátkozós fajta.

Kedvesek, segítenek ha eltévedsz, de nem barátkoznak.

2021. ápr. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!