Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nyitottabbak, befogadóbbak a...

Nyitottabbak, befogadóbbak a külföldiekkel szemben az északnémetek (pl. Niedersachsen), mint az osztrákok?

Figyelt kérdés

Ausztriában élek és sok szempontból nagyon szeretem az országot. Nagyon fejlett, jómódú, a 13-14. havi bérek óriási pluszt jelentenek, emellett a természet felfoghatatlanul gyönyörű, ráadásul még Magyarország is viszonylag közel van.

Viszont azt érzem, az osztrákok igazándiból elmondhatatlanul idegenellenesek és nem nyitottak a külföldiekre, de talán még a saját honfitársaikra se igazán, ha az mondjuk egy másik tartományból érkezett. Emellett nem szívelem a dialektusaikat, amelyeket bevallottan azért használnak erőteljesen, hogy megkülönböztessék magukat a számukra lenézett (valójában pedig irgyelt) németektől, s ne értsék a németek, valamint a külföldiek, hogy ők miről beszélnek. Nem egy osztrák ismerősöm úgy jellemezte, hogy a dialektus valójában az ő kis saját titkos nyelvük. Számomra ez a mentalitás is tökéletesen reprezentálja a befelé fordulást, az idegenkedést az ismeretlentől. Hozzátenném, én Bécsben sosem éltem, csak vidéki nagyvárosokban, de azt hallottam, hogy Bécsben se egetrengető a különbség.

Ehhez képest nagy átlagban milyenek az északnémetek, milyen a hangulat mondjuk Niedersachsen tartományban? Ott sem a legnagyobb város (Hannover), inkább a kicsit kisebbek, mint mondjuk Braunschweig, Hildesheim, Göttingen, stb érdekelnének.



2021. febr. 6. 08:38
 1/4 anonim válasza:
Melyik régióban élsz? Régióról régióra is vannak különbségek Ausztriában, de általánosságban azt hallani és tapasztalni, hogy az osztrákok kedvesebbek és közvetlenebbek a külföldiekkel, mint a németek.
2021. febr. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Felső-Ausztriával és Stájerországgal is van tapasztalatom.
2021. febr. 6. 10:21
 3/4 anonim válasza:

Az még közel is van Magyarországhoz, azaz a magyar látványa még jobban megszokott.

Nagyon valószínű, hogy ha elmész, nem lesznek befogadóbbak egy magyarral, sőt, éppen ellenkezőleg, inkább kevésbé.


Egyébként én nem érzem azt, hogy az osztrákok ne lennének elég befogadóak.

2021. febr. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
az osztrák fiatalok, akiket ismerek, arra panaszkodnak, hogy az egyhetes berlini túrán több új haverjuk lett, mint itthon tíz év alatt, a németből jött egyetemisták meg mindig odáig vannak, hogy nálunk itt milyen barátságos mindenki XD
2021. febr. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!