Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A néptáncosok nyáron is...

A néptáncosok nyáron is vesznek fel harisnyát?

Figyelt kérdés
A kislányok is?

2021. júl. 5. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
22%

A kislanyokon nincs.


A felnotteken bugyi sincs nyaron.

2021. júl. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Igen, egyébként sokkal jobb harisnyában, mint nélküle, izzadt, tapadós combokkal. (Aki ebbe perverzót lát bele, az így járt. Gondolom, te nem táncoltál még, de tudod, az sok mozgással jár.)
2021. júl. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hiszen a nőknél a fehér harisnyanadrág hozzátartozik a népviselethez.És akármilyen meleg van, felveszik.Ki lehet benne bírni azt a pár órát.Ráadásul a pamutharisnyát veszik fel, mert az tartósabb, mint a nejlon.Amikor én sulis voltam,(bő 30 éve), akkor még az a régimódi patentkötésű, bordázott harisnyanadrágokat viselték, természetesen fehéret.Igen, amilyet mi is hordtunk oviban, suliban,mert az ünnepi alkalom megkívánta az öltözethez.Én annak ellenére is szerettem hordani,hogy a térd, meg a lábfejemen gyűrődött, másszóval harmónikázott.De mivel már 20 éve sajnos nem gyártanak ilyet Magyarországon, így a néptáncosok is áttértek a sima felületű,kötött harisnyanadrágokra.

Én nehezen tudnám elképzelni a nepviseletet, néptáncot fehér harisnya nélkül!

2021. júl. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3.válaszoló vagyok!Ilyen fehér harisnyát(ez nyersfehér színű) hordtak régebben a néptáncosok, még a melegben is:

[link]

2021. júl. 8. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2021. júl. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
20210615_175206
2021. júl. 8. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat, de nem működik a képfeltöltés!
2021. júl. 8. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!