Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A magyar emberek miért annyira...

A magyar emberek miért annyira pártoskodók, miért nem tudnak összefogni és bizalommal lenni egymás felé, mint nyugatabbra? Mi ennek a történelmi oka?

Figyelt kérdés
2021. júl. 20. 10:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az csak legenda, hogy nyugaton minden szép és jó
2021. júl. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A történelmi tragédiáinkat alapvetően a amgyar elit ostobasága és harácsolása okozta. Ezt ne feledd.


Egyébként a pártoskodás teljesne normális dolog a demokráciákban, sőt, az a jó, ha vvonulhatnak a kommonista érzelműek is az ő jövőképükért, és a fasiszta szarcsimbókok is, mert rossz iskolákba jártak.

A szememben a kérdés úgy szól, az átlag magyar miért nem tesz semmit azért, hogy minpségi életet éljen? Miért tűri bambán 500 éve, hogy hülyére veszik a vezetői? Olvass Janus Pannoniust, meglepően pontosan írja le, miért rettenetes ez a balkáni putri.

És itt nem az összefogás hiányzik, hanem az intelligencia, a szépérzék, és némi tenniakarás.

Szerintem.

2021. júl. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kedves 1-es válaszadó, mivel te akkora gyökér vagy, hogy seoem jártál nyugaton, ezért neked valóban minden legenda. Még az érettségi is. :)
2021. júl. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Csak a magyarok? USA elnökválasztását figyelted?
2021. júl. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

@2, miért, nyugaton nincs demokrácia, hogy ott nincs pártoskodás? Mit is írtál az érettségiről?:)


"Olvass Janus Pannoniust, meglepően pontosan írja le, miért rettenetes ez a balkáni putri."

Ha majd érettségizel, tudni fogod, hogy Magyarország nem Balkán.

2021. júl. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Magyarország amúgy szerintem is egyre inkább Balkán. Elsősorban az emberek gondolkodásmódja, munkához való hozzáállása miatt. A Balkánon is az megy, hogy a pillanatnyi és egyéni érdeket mindig a hosszútávú és közös érdek fölé helyezzük. Itthon is azt látom, hogy mindenki a semmiből akar megélni. Tele van az ország kétes vállalkozókkal, semmihez nem értő coachokkal, trénerekkel, megmondóemberekkel. A politikusok is részben azért olyanok, amilyenek, mert sokuknak nincs egy normális szakértelme, amivel meg tud élni a piacon, és a politikára mint karrierre tekint, nem mint közéleti szerepre. Akik igazán a politikába valók lennének, azok a civilek, akik érdek nélkül, önkéntesen, szabadidejükben foglalkoznak közügyekkel. Nem a hatalomért, hanem azért, mert azt akarják, hogy valami meg legyen csinálva. Zárójel bezárva.



Én amúgy a kérdéssel arra gondolok elsősorban, hogy bármilyen csoportban, klubban, társaságban voltam eddig, szinte mindig volt valami pártütés. Ez mintha ebben az országban elkerülhetetlen lenne, mintha egy bizonyos (alacsony) létszám fölötti magyar ember képtelen lenne együttműködni, és mindig megjelenik egy ellentábor és kész a kettészakadás. Tehát valahogy az nincs meg, mint mondjuk egy angolszász országban, hogy összeállnak valamire emberek, és megcsinálják, és bizalmi alapon megy az elszámolás, ha költség merül fel, nem akar mindenki mindenkit átverni. Néha elgondolkodom azon, hogy talán a hajós kultúrával van ez összefüggésben, mivel az angolszászok ősei hajósnép voltak, ott meg szükségszerűen muszáj volt együttműködni, hogy a közösség életben maradjon. Bár úgy általában igaz, hogy hidegebb éghajlatú helyeken összetartóbbak az emberek.


Az USÁban igaz, hogy két nagy pártra van szakadva az ország, de én a mikroszintről beszélek. Ott nem éltem, de amit tudok róla, ott baromi individualisták az emberek ugyan, de sokkal jobban tudnak kapcsolódni egymáshoz, mint itt. Itt mindenki megy a maga feje után, és frusztrált. Frusztrált emberekkel van tele ez az ország. Sehol nincs az, mint mondjuk Ausztráliában, hogy bemész egy boltba, és eleve már mosollyal köszöntenek, meg tudsz beszélgetni csak úgy 5 percet a boltossal bármiről. Itt mindenki mogorva és el akar küldeni a búsba, ha hozzá merészelsz szólni.

2021. júl. 20. 11:41
 7/12 anonim ***** válasza:

Mindenki? Mind a tízmillió ember? Jó sok embert ismersz.

Az általánosítás azért jó, mert... ja, nem. Az általánosítás az ostobaság jele.

2021. júl. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Lehet az ostobaság jele is, de nem feltétlenül az. Ha egy légitársaságnál feltűnően sok a baleset, akkor te csak azért nem fogod elkerülni őket, hogy ne legyél általánosító, mert az úgy polkorrekt, ha csakazért is felszállsz a gépre? Itt élek lassan 30 éve, közben éltem más helyeken is, van mintám arra, hogy hol milyen emberek élnek. Nem ostoba általánosítás azt mondani, hogy a görögök lustábbak, mint a svájciak, vagy hogy a magyarok rosszabbak együttműködés terén, mint a hollandok. Egyébként meg általánosítani lehet, ha van elég statisztikai adatod. Léteznek tudtommal reprezentatív felmérések arról, hogy adott ország lakosságának milyenek az átlagos tulajdonságai a Big Five-modell alapján.
2021. júl. 20. 12:39
 9/12 anonim ***** válasza:
43%
De, ostobaság. Nem lehet megítélni tízmillió embert az alapján, hogy a szűk környezetedben mi történik. Még a saját háztömbödet sem ítélheted meg az alapján, ami a házadban történik.
2021. júl. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ok, akkor te ne ítéld meg a farkasokat az alapján, hogy külön-külön minden farkas ragadozó. Biztos fogsz találni egyet, amelyik növényevő. Meg ne ítéld el a Hős utcai drogtanyában lakókat, biztos nem fognak kizsebelni, ha oda mész (tudom, felszámolták már. Helyettesítd be bármelyik nyomorteleppel az országban, ami tele van drogossal meg lecsúszott cigánnyal.)
2021. júl. 20. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!