Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyen ellentéteket tapasztalt...

Milyen ellentéteket tapasztaltatok a Német-és Magyarországon élő emberek között?

Figyelt kérdés
Jöhet bármilyen észrevétel/ tapasztalat. Elsősorban a Bajor tartományra gondolok.

2021. máj. 3. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Barátságosabbak és segítő készségesebbek, mint a magyarok. A kisebb falukban őrzik a hagyományaikat,Feszt-eket rendeznek, sokkal vallásosabbak, mint a magyarok.
2021. máj. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Magyar vagyok, de a volt sulim foglalkoztat német anyanyelvű tanárokat, volt aki Bajor tartományból jött. Alapvetően én is azt hallom, hogy a Bajorok kedvesebbek. Viszont én az ellenkezőjét tapasztaltam. Ha nem azt a választ adtuk, amit ő kigondolt egy kérdésre már semmibe vett és az órai munkát véresen komolyan vette, ha nem volt fent a kezed minden kérdésre 5ös nem lehetett az órai munkád. Világ életemben 5ös voltam egy tárgyból, az utolsó év végi jegyemet lehúzta 4esre ami az egyetemi pontokba már beleszámít,így nem éreztem megértést felőlük. Kissé kötöttek voltak, nem igazán lehetett velük életszerűen beszélni pl a szalagavatón/banketten. Nekem nincs arról a pár emberről jó véleményem, de természetesen nem általánosítok, mind Bajorok mind Magyarok közt van rendes és kevésbé rendes ember.
2021. máj. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Több éve élek Bayernban, az itteni emberek sokkal, de sokkal rendesebbek, mint a magyarok, akiket ismertem.

Ha segítség kell, önként jelentkeznek, de nem telepszenek rá senkire, udvariasak, barátságosak, sokkal jobban érzem magam közöttük.

2021. máj. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az iskola témád már kifújt? 🤣
2021. máj. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Bő négy éve élek itt. Mindenhol vannak mindenféle emberek. De összességében Magyarországon nagyon sokszor érzem, hogy szarba se vesznek (pl. ügyintézésnél, vásárláskor). A bajorok sokkal kedvesebbek. Viszont távolságtartóbbak is, nehezebb barátságokat kötni. Nyitottabbak.
2021. máj. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!