Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Más nemzeteknél is szokás a...

Más nemzeteknél is szokás a fiút az apáról elnevezni?

Figyelt kérdés

Ismerek arab családot 3 fiú gyerekkel, ahol egyik sem az apjáról kapta a nevét valamit afrikai családot 5 fiúval, ahol csak az 5. fiút nevezték el az apja után, de ha az 5. lány lett volna, akkor lényegében egyik fiú sem kapta volna az apja után a nevét.

Amennyit a külföldi sztárvilágból és realitykből látok úgy az jön le, hogy pl Amerikában nem szokás, de passz, hogy összességében mennyire hagyomány ez a világ összes pontján.


Ui: én azt az oldalt képviselem, aki nem szimpatizál a szokással, csak érdekel, hogy más nemzeteknél is hagyom e, vagy annyira nem.


2021. júl. 23. 18:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ma már Magyarországon se szokás különösebben, én elvétve találkozom ilyennel, pedig sok kisgyerekes ismerősöm van. Régen Amerikában szokás volt, pl. John F. Kennedy elnök fia szintén John volt, George Bushból is volt egy apa-fia páros (és mindkettő elnök lett).

Az ortodox zsidóknál a fiúkat és a lányokat rokonról kell elnevezni, de csak olyanról szabad, aki már nem él.

2021. júl. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A kérdésemben szereplők velem egykorúak többnyire, legalábbis a legidősebb fiú “gyerekek” tehát 30 évesek, ők még úgy gondolom, hogy bőven beleeshettek volna a hagyományba.

Egyébként lehet, hogy az én ismerősi köröm a régimódi, de szinte mindenkinél azt látom a mai napig, hogy fiút az apáról, szülők korától függetlenül, a családban is van 2 éves György, a szülők pedig 28 évesek.

2021. júl. 24. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!