Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az igaz hogy a határ mellett...

Az igaz hogy a határ mellett jobb nem megszólalni magyarul mert beszólhatnak megverhetnek?

Figyelt kérdés
2021. okt. 3. 20:13
 1/6 A kérdező kommentje:
persze az országhatárra gondolok és az osztrák, szlovák, ukrán, román, szerb, horvát és szlovén felére
2021. okt. 3. 20:32
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, hogy a többi határnál mi a helyzet, de nálunk Szlovákiában egyesek ezt szokták mondogatni: „na Slovensku po slovensky", vagyis „Szlovákiában szlovákul" (tudniillik ha Szlovákiában élsz, akkor beszélj szlovákul). Nekem is beszóltak már néhányszor. Persze nem mindegyik szlovák ért egyet ezzel, de vannak közöttük kifejezetten nacionalista beállítottságúak, akik ilyenekkel cseszegetik a magyarokat.
2021. okt. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sosem fordult meg a fejemben, hogy szlovákba, románba, ukránba vagy bárkibe belekössek. Gondolom náluk sem mindenki hülye.
2021. okt. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Előfordult velem, hogy németül beszéltem a Felvidéken, és amikor, akivel beszéltem felismerte az akcentusom áttért magyarra, holott érezhetően nem ez az anyanyelve. Az emberek különbözőek, mindenbe bele lehet futni, de inzultus amiatt, hogy magyar vagyok, csak egyszer ért, az is szóbeli.
2021. okt. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%
Aki nagyon be akar szólni, az valószínűleg beszól az akcentusod alapján. ezeken a környékeken könnyen felismerik a magyar akcentust.
2021. okt. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
71-ben akkor még csehszlo volt, a partizán szállóban magyarul kérve nem kaptam szobát, de németül már kaptunk ! Érdekes egy népség a mai napig, a visegrádi négyekben is nem a megfelelő formáció !
2021. okt. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!