Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért képesek elmenni az...

Miért képesek elmenni az emberek elmenni egy bácsi mellett az utcán, akinek ömlik az arcából a vér?

Figyelt kérdés

Tegnap elkísértem osztálytársamat a buszváróba. Ott ült az utcán a bácsi. Megkérdeztem, mi történt. Elesett. Nem volt részeg. Vér volt körülötte. Hívtam a mentőt, annak ellenére, hogy ellenezte. Kijött a buszváró melletti boltból a nő, hogy már egy órája ott ül a bácsi. Kérdeztem, hogy mentőt hívott e egyáltalán. Nem hívott.

Csomó ember elment mellette, és volt szívük ott hagyni. Én nem tudtam megtenni. Ha elmentem volna mellette, rosszul éreztem volna magamat, hogy segíthettem volna rajta.

17l


2011. okt. 25. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

te egy rendes ember vagy

de tudd meg ilyen világban élünk.

2011. okt. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Manapság sajnos senki nem törődik a másikkal. Valaki elesik, csak legyintenek rá: Biztos részeg.

Velem is volt hasonló 2 éve. Jövök az aluljáróban, az egyik végén fekszik egy hajléktalanforma a betonon. Előttem mentek többen, rá se néztek. Én azért megkérdeztem tőle, hívjak-e mentőt, nagy nehezen kierőltetett magából egy igent. Kihívtam őket, közben 2 másik járókelő az árnyékba húzta (nyár volt, közel 30 fok). Kijöttek, én meg továbbmentem. Igazából nem éreztem lealacsonyítva magam emiatt. Sokan már annyira csőlátásúak, nem törődnek semmivel, csak magukkal meg jaj velem ne történjen ez meg, pedig mindenkivel minden megtörténhet, aztán akkor persze elvárnák a segítő jobbot. Nincs összetartás (tisztelet annak a kevés kivételnek, ami még van).

2011. okt. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
mert aki manapság elesik, azt atomatikusan részegnek titulálják és aki "részeg" az undorító és nem méltatják segítségre, mondván ő okozta magának.
2011. okt. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ilyenek sajnos az emberek.De van kivétel is.Egy villamosmegálló mellett dolgozom, egyik nap, láttam hogy mint mindig, tele volt a villamos. Egy öregember rohan a villamos felé, mint egy őrült, komolyan mondom, rég láttam már akkora esést..konkrétan fejjel előre a betonnak.

A villamosról egy fiatal lány hirtelen leszállt és segitett az embernek, aztán én is megkérdeztem jol van e.Meglepő volt, mert a lány maga első ránézésre eléggé beképzelt "plázacicának" nézett ki..De mégis ő volt aki nemcsak hogy segitett, de még az utját is félbeszakitotta emiatt.

Sajnos nem lehet mindenki olyan nemeslelkű, mint te kérdező, de büszke lehetsz magadra.:)

2011. okt. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A nagyapám úgy halt meg, hogy megszületett a kistestvérem, őt ment volna látogatni a kórházba. A buszmegállóban agyvérzést kapott, és összeesett (hozzáteszem, tiszta, rendes ember volt, nem is ivott). Mire egy fiatalember kihívta hozzá a mentőt, már késő volt... Akik még ott voltak körülötte, mind részegnek nézték, és közönyösen elfordultak, mikor a földre zuhant...
2011. okt. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt miskolcon a Szinvaparknál volt hasonló eset néhány évvel ezelőtt. Ott meghalt az öreg (neki nem a feje vérzett, szívrohama volt).

Elképesztő ez a közöny, ami van mostanában!

2011. okt. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

jó reggelt. ilyen világban élünk.

én egyszer elájultam az utcán. suliba mentem, de mivel se tegnap este, se aznap reggel nem ettem semmit, leesett a vércukrom. egyszerűen összeestem a villamosmegállóban. senki nem törődött velem. amikor magamhoz tértem, vérző fejjel betámolyogtam az iskolába, ahol végre elláttak.

képzeld el a szituációt: egy vékony, szemüveges, 12 éves kislány összeesik melletted. te talán nem hagynád ott, de az összes többi ember igen.

ez egy ilyen világ. segíteni egymásnak már nem divat.

14/L

2011. okt. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

szerintem a félelem miatt van.



félelmek

az emberek félnek a bajtól, mint a leprától. félnek hogy a baj ragadós.


félnek a piszoktól, még a természetestől is, sőt, elsősorban a természetestől.


félnek a betegségektől.



félnek az emberektől mert az ismeretlen embert potenciális csövesnek tekintik.


félnek a csövestől mert piszkosnak és betegnek tekintik.



a természetet betegségnek tekintik.


félnek attól hogy védtelenné válnak, ha belátják ezeket és más félelmeiket, amikre az életüket építik és építették.



a tömegben eloszlik a felelősség (tanulta egy osztálytársam pszichológiából, szóval le van papírozva, hogy igaz...)



nevelnek különböző dolgoktól való félelemre és nem tanítanak meg arra hogy az odafigyelés hogyan szintetizálható az érdekérvényesítéssel.


ezért könnyen meggyőződ magad nincs eszköz a kezedben, tehetetlen vagy; még akkor is ha ez nem igaz.


félsz a fennálló rendről alkotott elképzeléseddel szembe menni, mert beléd van nevelve, hogy ez egyenes úton a kínhalálba vezet téged és a családodat.


a valóság ennél sokkal drámaibb: semmi rossz nem történik, ha segítesz egy ilyen rászorulton, csak jobb lesz neked is és neki is.


védtelenné válsz, ha bátor vagy?

2012. jan. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!