Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Nem kéne betiltani a vágott...

Nem kéne betiltani a vágott virágok árulását?

Figyelt kérdés
Én sosem értettem, hogy mi a szép abban, hogy haldokló növényeket ajándékoznak egymásnak egyesek. A szívem szakad meg ha elmegyek egy viragbolt előtt és látom a nyakaszegett növényeket. Értelmetlen barbárságnak tartom. Miért nem lehet a növényeket ott csodálni ahol vannak?

2021. nov. 12. 17:28
A kérdező szavazást indított:
De szerintem is be kéne
Nem, ez egy szép tradíció
Nem tudom, de elgondolkodtató felvetés
29 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Na de milyen alapon?
2021. nov. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
88%
Az a virág akkor is elszárad, ha a növényen marad. Másodszor, a növénynek nincs idegrendszere meg nociceptorai, nem fáj nekik. Növénybiológuskent abszolút nem bánom a vágott virág árusítást
2021. nov. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Értem mire gondolsz de ezzel nem okoz kárt senki sem senkinek.

Én is szeretem a vágott virágot és a kertemben a vágatlan rózsákat is ugyanúgy

2021. nov. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Nem érzed ugyanezt a hentesüzletek előtt is?

Borzasztó ez a betiltás kutlúra, remélem, csak troll vagy.

2021. nov. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan olyan mezőgazdaság mint bármi más. Az almatermesztést nem tiltjuk be? Pedig milyen barbár már, nem csak hogy letépjük a fáról az almát, de utána a fogainkal marcangoljuk szét szegény gyümölcsöt...
2021. nov. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ezt én inkább az állatáldozatokhoz hasonlítanám.


A hentesnél és a zöldségesnél lévő hústermékek, termések létszükségleteket elégitenek ki.


A gyönyörködtetési célú növénypusztítást viszont ahhoz tudom hasonlítani, mint amikor barbár népek azon borzongtak kéjesen, hogy áldozati állatok bőgnek haldokolva az emelvényen. Az utóbbi kikopott, az elobbi barbár szokás (még?) él…

2021. nov. 14. 01:46
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

1 Mi ültettük, neveltük, gondoztuk, jogunk van rá.

2 A szépség létszükseglet

3 Elkélne egy kissé több barbárság az emberekbe, akkor talán életrevalóbbak lennénk, és bártan tennénk amit kell, és tagadnánk amit nem. Nem picsognánk feleslegesen...

2021. nov. 14. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%
Troll
2021. nov. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!