Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Van még valami értelme az...

Isti22 kérdése:

Van még valami értelme az utcazenének?

Figyelt kérdés

A huszadik század, azaz a hangrögzítés elterjedése előtt még nyilván igen, hiszen zenét hallgathatott az ember, de most csak azt látom, hogy az emberek elhaladnak mellettük és jobb esetben adnak pénzt, de szinte senki sem áll meg odafigyelni, táncolni, legfeljebb a félbolond részegek.


Én is láttam ma pl. egy dobost vadul püfölni a felszerelését, de hallani nem hallottam, hiszen a fülhallgatóm elnyomott minden külső zajt.


2022. jan. 14. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Van, én meg szoktam állni hallgatni őket. Aztán van aki örül neki, más meg kémkedéssel vádol. A járvány előtt amerre jártam Pesten, minden nap koncert volt és még válogatni is lehetett, mert többen is voltak. Aztán a járvány kezdetével kihalt az egész, majd amikor a járvány csillapodott 2020 nyarán kicsit visszatértek, aztán a kijárási tilalom óta (ami már több mint egy év) alig látni őket. Legalábbis a jókat, a csövi természetesen kint van az utcán, akik igazán jó zenét csináltak azok eltűntek. Kár értük.
2022. jan. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
#1 vagyok, kiegészítés: valóban van hangrögzítés, lehet hallgatni ugyan azt újra és újra. Amit ráadásul újabban, a digitális világban számítógéppel tuningolnak. Az élő zene soha nem fog kétszer pontosan ugyanúgy szólni, még ha ezt egy laikus hallgató ugyan annak is hallja. Ráadásul valódi zenei teljesítmény van mögötte. Szóval inkább dobom egy havi Spotify árát az utcazenészeknek, mint a Spotifynak. Sőt, többet is dobtam, amíg voltak. Spotym meg nincs és nem is lesz.
2022. jan. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1-es:

A zenész vádol kémkedéssel, akit meghallgatsz? Nem azért játszik, hogy hallgassák?

Valaki érti ezt?

2022. jan. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3-as, igen, megtörtént eset. Aztán amikor meglátta a kezemben a kék színű papírfecnit amit neki szántam nem győzött bocsánatot kérni. Soha többé nem láttam, akkor először és utoljára, lehet rájött, hogy nem neki való, hogy közönsége is van. Pedig ez még egy bő évvel a pandémia előtt történt, még járt a 3-as metró a középső szakaszon, még bőven kiállhatott volna. Nem bántam volna, mert nem tipikus, mainstream zenét játszott, ahogy sokan mások.
2022. jan. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!