Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Lenne ertelme egy ilyen...

Lenne ertelme egy ilyen iskolanak? Ahol az elet szeretetere es boldogsagra tanitanak meg az embert?

Figyelt kérdés

Miert nincsenek olyan orak az iskolakban amik “igazan fontos” dolgokat tanitanak meg a gyerekeknek?

Kezdve a pozitiv szemlelettel, a nyitottsagra, az eletszeretetre, udvariassagra, kedvessegre, egeszseges eletmodra, meditaciora es a tobbi stbre tanitananak a tanarok?


2019. jún. 14. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Az iskolának az a feladata, hogy tárgyi tudást adjon. Amiket te leírtál, azokat a szülők dolga lenne megtanítani, nem az iskoláé.
2019. jún. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Ez a szülők dolga.
2019. jún. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Az nem igaz, hogy ez csak a szülők dolga, ez az egész világ dolga a jegyellenőrtől az eladón át az iskoláig. De ennek nem egy külön tantárgynak kell lennie, hanem példamutató viselkedési mintának.
2019. jún. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Mert az iskola feladata nem az, hogy a szülők szerepét váltsa ki.
2019. jún. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
3# A jegyellenőrnek mégis miért lenne dolga, hogy megtanítson engem az egészséges táplálkozásra vagy a meditációra?
2019. jún. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

Igazán fontos dolgok? Szerintem ezeknél fontosabb lenne pl pénzügyi ismereteket tanítani, hogy a sok hülye ne vegyen fel ész nélkül hitelt minden felesleges dologra mint pl: új nagy képernyős tv, legújabb Iphone, tengerparti nyaralás stb és aztán sírnak, hogy vissza kell fizetni...


Vagy legalább a szövegértésre kéne nagyobb hangsúlyt fektetni az oktatásban

2019. jún. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

Aztán meg megint megkapná azt az oktatás, hogy a fontos dolgokra, mint pl önéletrajz írás nem tanította meg, ellenben a meditációra igen.

Amúgy meg ez nem egységes. Minden családban más a kultúra. Ha engem úgy nevelnek, hogy akkor kell boldognak lennem, amikor sikeres vagyok (pl 5ös dolgozat) akkor nekem a tanár elkezdhet arról magyarázni hogy szerinte akkor kell boldognak lennem ha egyedül vagyok. Ezek olyan egyéni dolgok, amiket nem lehet egységesen kialakítani, mert nem tény. Ellenben azzal, hogy a Föld kering.

Amit még el tudnék képzelni, hogy hasonló az az önismereti feladatok, amit pszichológus tartana heti 1-2 órában. Vagy csapatépítő gyakorlatok, JÓ kommunikáció kialakítása (lásd: Tini párkapcsolat kategória).

2019. jún. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%

Kedves Kérdező,


látod, jelentkezik az igény a sulidra. De nem a gyerekeken kellene kezdeni a tanítást, hanem a szüleiken.

2019. jún. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!