Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért sértő a "néger" szó?

Miért sértő a "néger" szó?

Figyelt kérdés

Ez egy akkora baromság. Amióta élek, őket mindenhol négernek hívták és ők is magukat. A filmekben is négereznek, magukat is, kezdve Eddie Murphy-tól kezdve Martin Lawrence -ig.


Miért kellene afro-amerikainak hívni őket? Főleg ha az adott ember nem is amerikai, hanem mondjuk afrikai, vagy esetleg még csak nem is járt soha egyik kontinensen sem és alapból Európában vagy Ázsiában született?


véleményem szerint ez is csak egy trükk arra, hogy megosszák az embereket, feszültséget keltsenek. de ezzel gondolom nem mondtam újat.


2010. szept. 15. 11:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Miért sértő a "cigány" szó?!

pl: Száz tagú cigányzenekar

2010. szept. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
76%
Szerintem azért lehet sértő mert régen a rabszolgataró "urak" is így nevezték a fekete munkásaikat.
2010. szept. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
52%
A néger szó a meglehetősen sértő nigger szóból ered. Ezért célszerűbb feketének hívni őket, ezt nem veszik sértésnek.
2010. szept. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Jah még annyit hogy az hogy a filmekben négerezik magukat az csak a magyar fordítás...
2010. szept. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a néger inkább a negro-nak a megfelelője, de tényleg túlságosan hasonlít a nigger-re, ami egyértelműen sértő.
2010. szept. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
a nigger a négerből lett.
2010. szept. 15. 12:27
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

magukat tényleg nigger-nek(angolul), négernek (magyarul) nevezik. filmekben, s a való életben is. de ez pont olyan, hogy ha te mondod magadról, hogy mekkora barom vagy, nem sértődsz meg, de ha más mondja rád, nagyon sértő is lehet! ilyen egyszerű.

én amerikában nőttem fel, itt hamar megtanulják, ha te fehérként leniggerezel egy feketét (magyarul lenégerezel), akkor kés állhat a hátadba.

2010. szept. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Mind a két megnevezés egyszerűen feketét jelent. Amerikában a rabszolgaság miatt ennek van egy erős lenéző színezete és a fekete egyenjogúsági mozgalomnak fontos volt hogy az elnevezés megváltoztatása. De nálunk nem voltak néger rabszolgák, ez csak egy rassz megnevezése, soha nem tapadt hozzá pejoratív értelem, úgyhogy nálunk ez csak píszískedés.
2010. szept. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%
barátnőmék londonban fekának hívták a négereket maguk közt, mert jobb a békesség :D
2010. szept. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
45%

Én sosem hivom öket négereknek,inkább feketék-nek vagy sötétbörüek-nek hivom öket.jobban hangzik.s most épp egy fekete/sötétbörü pasi tetszik :) itt nálunk németül : dunkelhäutig-nak hivom öket..


17/L

2011. ápr. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!