Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mire jó ez a viselkedés?...

Mire jó ez a viselkedés? Honnan jött? Csak engem zavar?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy a tizenévesek nagy része folyamatosan "viccből" (?) piszkálják egymást, ordibálnak, sikítoznak meg mennek az álveszekedések, oltogatások. Nem tudnak meglenni úgy, hogy a másikat ne csipkednék, ne vennék fel őket, ne rohangálnának össze-vissza, mint egy kis ötéves. Gondolom értitek. Én is 18 éves vagyok, de nem tudom felfogni, hogy mire jó mindez.
2010. szept. 23. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem mindenki ilyen volt, én is, mások is. Ez játszik szerepet abban, hogy ki lesz a felnőtt életben a domináns, és ki az alárendelt, visszahúzódó. A gyerekek folyamatosan törekednek a fölérendelt szerepet megszerezni, és elhelyezkedni a rangsorban. A lökdösődés, ordibálás azt a célt szolgálja, hogy megmutassa a többieknek: "erősebb vagyok, mint a másik, tiszteljetek!"
2010. szept. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

Én is azt gondoltam - eddig - erről a viselkedésmodellről, mit a kérdező, de úgy gondolom, hogy az előttem válaszolónál a "pont".

-Ilyen mélységekben még nem gondoltam - eddig - át ezeket a műbalhékat...

Ezzel együtt, engem is zavar, - de ha ez is kell ahhoz, hogy a fiatalok személyisége kifejlődjön....

2010. szept. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ez nem egészen így van.

Én ugyan 18 éves vagyok, vagyis még fél lábbal ebben a korosztályban. De szerintem ennél többről van szó. Vannak olyan dolgok, amik pont erre a korra jellemzőek. Nem értem, mi indít egy csajt arra, hogy ilyen képet rakjon ki egy közösségi oldalra:

[link]


Vagy egy olyat, amin ketten egymás mellett csücsőrítenek és felfelé néznek, az egész fekete-fehérben. De tényleg, honnan jön az összesnek pont ez? Miről maradtam le? Nem értem. És az idegesít a legjobban, hogy a lányok a nagy egyenjogúságban átveszik az összes olyan tulajdonságot, ami a fiúkra jellemző (már arra, aki éretlenebb, vagy promitívebb); a nagyszájúságot, meg az egymás szurkálását. Ma is megyek a folyosón, egyik lány a másiknak: "Mekkora melled van b*szki." Haha. Tényleg nagyon vicces. Nagyon nagy"fiúk" vagytok most ettől. Értitek? Ezeknek a folyamatoknak szerintem mind politikai, társadalmi háttereik vannak. A legnagyobb gond szerintem az, hogy nincs összetartó erő, vagyis nincs semmilyen közösség. Nem akarok semmit mondani úgy a régi rendszerről, hogy nem éltem benne, de az úttörőségről olyanoktól sem hallottam semmi rosszat, akik egyébként magát a rendszert utálták. Az például egy összetartó erő volt. Lehetne mondjuk kötelező cserkészet: mindenkinek adna rögtön egy szabadidős elfoglaltságot, egészséges csapatszellemet hoznának létre a különféle vetélkedések, plusz megszerettetné a gyerekekkel a természetet, amiről olyannyira fingjuk nincs, hogy akik nem külvárosban vagy vidéken élnek, egy közönséges szarkáról sem tudják megmondani, hogy milyen madár, vagy egy csipkebogyóról, hogy mire jó. Szerintem erre lenne nagyon nagy szükség. Plusz valami példakép-féleségre, mert így, hogy a gyerekek eszmények nélkül fejlődnek a nagyvilágba, ennek valami elég erkölcstelen, állatias világ lesz a vége. Pl. volt ez a "K*rvák és kamionosok" nevű "buli". Szerintem az az első, hogy ezt a szót le sem lenne szabad írni, és kinyomtatni egy plakátra, van itt egyáltalán cenzúra még? 2.: A lány, aki erre elmegy, magát "k*rvának" minősíti. Tök jó. Olyan szerep, amivel azonosulni tud. Mi is a baj vele végül is? Jól keres, "éli az életet" (ejtsd: engedi, hogy válogatás nélkül mindenki állatként, érzelem nélkül megd*gja). Jó kis világ.

2010. szept. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!