Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Gyöngyös környékén melyik...

Gyöngyös környékén melyik falvak vállalhatóak és melyik no-go kategória?

Figyelt kérdés

Besorolná valaki az általa ismert településeket mondjuk 3 (vállalható, so-so, no way) kategóriába?

Abasár, Adács, Atkár, Detk, Domoszló, Gyöngyöshalász, Gyöngyösoroszi, Gyöngyöspata, Gyöngyössolymos, Gyöngyöstarján, Halmajugra, Karácsond, Kisnána, Ludas, Markaz, Mátraszentimre, Nagyfüged, Nagyréde, Pálosvörösmart, Szűcsi, Vámosgyörk, Vécs, Visonta, Visznek


2022. nov. 2. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tarján, Solymos,Mátraszentimre tutira OK.


Gyöngyöspata - lsd. elhíresült iskolai és egyéb szegregációs rémtörténetek - oda NE!


Abasár régen gazdag falu volt - sajnos nem tudom, mi ott a helyzet jelenleg.

2022. nov. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ez elég régi cikk, de a tendencia már akkor látszott...

A balhés c-okat telepítgetik ki az aglo-ba.


[link]

2022. nov. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Magyarország = No-Go Zone
2022. nov. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Hát, az összesről nem tudok nyilatkozni, de azt észrevettem, hogy amelyeken keresztül halad a Miskolc-Budapest vasútvonal, azok mind eléggé putrisak, gettósak, rombadőlő telepekkel, szeméthegyekkel - ezek ugye Atkár, Ludas, Karácsond, Nagyréde, Vámosgyörk (utóbbi talán nem annyira).


Aztán amik ott fent vannak a hegyoldalban a szerpentinen (Abasár, Markaz, Domoszló, Kisnána), azok viszonylag rendezettek, kulturáltak, ott talán nincs olyan sok belőlük, legalábbis eléggé rendbentartott, nyugis falvaknak tűnnek.


A többit azt nem tudom, ott nem jártam, vagy csak nagyon rég már. Még a Gyöngyöspatáról hallottam én is a sztorikat, az gondolom gettó megintcsak.

2022. nov. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"amelyeken keresztül halad a Miskolc-Budapest vasútvonal"

Atkáron meg Nagyrédén? :)

Hát, kérdező, az élhetőség nagy vonalakban megállapítható abból, ha megnézed, hány % cigány él az adott településen. Ahol a 2011-es népszámláláson 1 %-nál kevesebben vallották magukat cigánynak, ott nincs különösebb gond. 5 % feletti helyre viszont fehér embernek csak indokolt esetben szabad költözni.

Jobb helyek pl. a Mátraalján Nagyréde, Gyöngyöstarján, Abasár, Pálosvörösmart, a Mátrában Szentimre, vagy a terület másik szélén, a sík vidéken Visznek.

Ahonnan közbiztonsággal kapcsolatos problémákról hallani, azok mondjuk: Adács, Halmajugra, Gyöngyöspata, Kisnána, Nagyfüged, Vécs. De ez mind látszódik is a népességi statisztikákban.

2022. nov. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, Abasár-Markaz-Domoszló hármasról tudnátok mondani valamit? Emlékeim szerint ezek egész ok helyek pont ebben a sorrendben, bár már rég nem jártam arra én sem.
2022. nov. 29. 23:17
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Markazon meg Domoszlón szaporodnak a cigányok (és a velük való problémák), de azért még a tűrhető kategória, szerintem. Abasár annyiban is jobb, hogy közelebb van Gyöngyös, ha bármire szükség van.
2022. nov. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!