Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az angolok kultúrájáról mi a...

Az angolok kultúrájáról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2022. nov. 14. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi különös, teljesen átlagos emberek.
2022. nov. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Laktam Londonban, voltak brit haverjaim, nem tapasztaltam semmi furcsasagot.
2022. nov. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem tűnnek kicsit ridegnek, távolságtartónak?
2022. nov. 14. 10:13
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagy általánosságban nem. Az ilyesmi inkább a skandináv népekre jellemző.
2022. nov. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3 A fiatalok egyaltalan nem. Idosebbek kozott is valtozo. Szerintem az lehet tavolsagtarto, aki alapvetoen bevandorlasellenes, de ezek az emberek ugye minden orszagban megtalalhatoak.
2022. nov. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 De La Cruse ***** válasza:
Ha jól érzik benne magukat és nem kötekednek.....akkor nekem jó.
2022. nov. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 ludwigvan ***** válasza:
100%
Borzasztó udvariasak, segítőkészek, érdeklődők - mindig van egy kedves megjegyzésük. Ridegek csakis a hivatalokban: ha hiányzik egy dokumentum, ami kéne az ügyedhez - azt sehogy se fogod kimagyarázni. (A bürokrácia a magyar tízszerese kb.) A kocsmakultúrájuk szerintem kimagasló. Minden hely igazi egyéniséggel, egyedi hangulattal bír, öröm beülni bárhová. A gasztro-kultúrájuk viszont elképesztően sötét, olyan dolgokat bírnak egymás mellé tenni a tányérra, amin újra és újra meg tudsz lepődni (babszósszal leöntött sültkrumpli alap). A filmben és az irodalomban se rosszak, zenében világelsők. Elsősorban a híres zenészeikre gondolok, de a hétköznapi emberek is mind tudnak énekelni, nagyrészük valamilyen hangszerrel is simán elboldogul. Az építkezésük egy vicc - nincs egy derékszög, nincs két párhuzamos vonal egy házban, semmi sem vízszintes, a vezetékek véletlenszerűen kóborolnak az üreges falakban. A hagyományt és az újítást folyamatosan keverik, ezért egyszerre érzed magad a 18. és a 22. században (pl. egy kocsmában a kocsma saját telefonos alkalmazásával tudsz rendelni, fizetni, borravalót adni, a pincér csak hozza a cuccot; viszont a vadiúj vidéki utakat olyan keskenyre építik, mintha csak lóval járnának az emberek - és gyakran meg is történik, hogy több száz métert kell tolatnod egy lovas elől, míg annyira kiszélesedik az út, hogy elfértek egymás mellett, merthogy a lótól a buszig bármi járhat ezeken az utakon. Ahogyan a társadalmuk szerencsétlenebb részével bánnak (fogyatékosok, drogosok), az magyar szemmel meglepő lehet: nem engedik, legalábbis megpróbálják nem engedni, hogy leszakadjanak. Ezért a hajléktalanokat, akik főként drogosok, beengedik a hotelekbe - az állam finanszírozza a lakhatásukat. Szóval, van egy pár "leszakadt" hotel, ami elsőre gusztustalannak tűnik, de jobban belegondolva, tök fasza, hogy törődnek ezekkel a népekkel is. A fogyatékosok mellé pedig fizetnek egy kisérőt, így ők is mehetnek bárhova - moziba, állatkertbe, parkokba, boltokba, stb. Ezért úgy tűnhet magyar szemmel nézve, mintha több bolond lenne Angliában, mint Magyarországon. Pedig nem, csak Magyarországon eldugják őket.
2022. nov. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1. Ha az eredeti brit kultúrát kérdezed, akkor az a nagyobb városokban már nem létezik, csak vidéken találkozol vele.

2. Ha a most kint találhatót, akkor az szerintem borzasztó: önmagát, a múltban felhalmozott tartalékokat éli fel. Olyan végletekbe mentek, ami már nagyon durván kontraproduktív. Csak egy példa: a boltokban van olyan alkalmazott, aki süketnéma. Ez mind szép és jó, de nem érti amit szavakkal mondasz neki (és az emberek 99%-a, akik nem süketnémák), tehát alkalmatlan arra a munkára. Mégis felveszik. Neki jó, mindenki más pedig mehet a fenébe. De a süketnéma nem bűnöző. Azonban a bűnözők, dologtalanok, élősködők, felforgatók esetében is ugyanez az elv érvényesül: az 1% fontosabb, mint a 99%.

2022. nov. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!