Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Imádom Tim Burton műveit, de...

Imádom Tim Burton műveit, de a Halottak Napján mégsem fogok jelmezben bulizni. Szerintetek is kötél, vagy elég, ha kasztráltatom magam?

Figyelt kérdés

Éltem kint Észak-Írországban, és tetszett, hogy hogyan készülődtek az írek a Hallowe'en-re, illetve leborulok Tim Burton nagysága előtt, sőt Marilyn Manson This is Hallowe'en-je is a kedvenceim közé tartozik.

Viszont Magyarországon Halottak Napja van, és tuti nem fogok vadidegen gyerekeknek cukorkát osztogatni, csak mert horrorfigurának öltözve járják a házakat. Majd öltözzenek be farsangkor, ilyenkor azokra illik gondolni, akik már nem lehetnek közöttünk, nem bulizni kéne.

Szóval: kötél, vagy kasztrálás (hogy ne szaporodjak)?


2010. okt. 14. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Figyelj, én próbálnék válaszolni a kérdésedre, de nem tudok.. Nem értem.
2010. okt. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én kötelet választom, mert egyetértek veled, és főként azért, mert nincs f*szom! :) 22/L
2010. okt. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van:)

Bár annyiban belekötnék, hogy számomra az eredeti this is halloween a csúcs, mansont utálom, mert pózer :D

2010. okt. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Itt az a legnagyobb baj, hogy a többség, nem képes elfogadni, hogy a Halloween nem amerikai ünnep, és az eredete kicsit más, mint ők hiszik. Miért ne lehetne október 31-én tényleg hinni abban, hogy megnyílik a kapu a szakrális és a profán világ között, és egy éjszakára közöttünk is járnak szellemek.

Ez a beöltözősdi, cukorkavadászat nekem nem jön be, bár én Samhain-t ülök e napon. Páran már ezért is megköveznének vagy máglyára dobnának, mikor egy szóval sem említem, hogy nem tartom a Mindszenteket vagy a Halottak Napját. A kettő nem zárja ki egymást, nem is egy napon van.

2010. okt. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
27%

Látom megint itt van az a kb. két ember az oldalról, akik foggal-körömmel védik a halloweent:D Igaz, ti meg azt nem bírjátok elfogadni, hogy van, akinek nem tetszik, de az ugye nem baj, csak ha fordítva történik a dolog :S


Amúgy én lesz*rom. Aki akarja, csinálja. Én azért nem támogatom, mert az országunkban sosem volt hagyomány, és nem gondolom, hogy szükségünk van arra, hogy más országtoktól lopjunk - függetlenül attól, hogy ez éppen Amerika, Írország, vagy akármi is legyen.

Bezzeg a farsang az meg már ciki... ápoljuk inkább a szép, saját hagyományokat, ez az én véleményem.

2010. okt. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én elfogadom, ha valaki nem tartja, és nem tarom hülyének vagy ódivatúnak. a farsang egy szép dolog, és az a hülye, aki cikinek tartja.

Nem védem foggal-körömmel, és nem szoktam beöltözni október 31-én.

2010. okt. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi általában tartunk Halloweent, elmegyünk kéregetni, aztán ami összegyűlt megesszük pár horrorfilm közben :) Másnap természetesen pedig lemossuk magunkról a sminket meg a hajspray-t és elmegyünk temetőbe
2010. okt. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!