Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ha jelmezes gyerkőcök fognak...

Ha jelmezes gyerkőcök fognak kopogtatni az ajtódon október 31-én Halloweenkor, adni fogsz nekik valami kis édességet vagy bármit?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


2010. okt. 15. 00:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
77%
Akkor ünneplem a Halloweent, amikor az amcsik a busójárást;)
2010. okt. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%
persze, útbaigazítást haza
2010. okt. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
62%
jah, pár jótanácsot azt illetően, hogy minél hamarabb hagyják el az országot, menjenek ÁÁmerikába a szüleikkel együtt, ha már ennyire majmolják ezeket az idióta "népszokásokat"
2010. okt. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálam minden valószínűség szerint fognak kopogni,mert Angliában azért páran még megtartják(bár itt is egyre kevesebben)

Van kint egy íratlan szabály..Ha nincs díszítve az ajtód akkor ne kopogj,mert az illető család nem tartja a halloween ünnepet.Én nem díszítem,így ha kopognak akkor sem szoktam ajtót nyitni...Szóval velem nem járnak jól...

2010. okt. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
74%

Nekem se tetszik a Halloween-majmolás (bár a Valentin-napot szeretem, de az nincs a nyakán egy szomorú ünnepnek).

Régebben szerettem volna elmenni halloween-partyra, mert hiányzott a jelmezelés, de nem volt megfelelő időben és helyen. Töklámpást is csináltam pár évben, mert megtetszett, amikor általános iskolába hozott be az angol tanár órára.

Mióta nagymamám 2009-ben elhunyt, valahogy semmi kedvem nincs bulizgatni egy nappal Mindenszentek és 2 nappal Halottak napja előtt. És mivel egy hete temettük el apukámat, idén különösen nem lesz kedvem bulival ünnepelni azt az időszakot amikor rájuk emlékezünk.

Magyarországon erről szól a Halottak napja. Teljesen más a tradíció, az ünnep alapja, és az őszi szünet is arról szól, hogy legyen lehetőség a családoknak távolabbi temetőkbe eljutni, utána esetleg az ott élőkkel találkozni. Nálunk az őszi szünet előtt még volt egy ünnepséggel egybe kötött rövidített tanítási nap is, amit "csendes nap"-nak hívtak. Mondjuk ez református gimiben volt.

Ez az én véleményem. Valószínűleg nálunk nem lesznek jelmezesek, mert egy faluban lakom.


24/L

2010. okt. 15. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%
tuti adok nekik valami cukrot vagy csokit :D de nem hiszem, hogy fognak kopogtatni :(, errefelé nem igazán jellemző
2010. okt. 15. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
80%

hahahaha sztem röhögőgörcsöt kapnék LOL Amúgy nálunk biztos, h nem kopogtat senki, ezen az oldalon hallottam mostanság először erről az ünnepről, nah meg persze ilyen amerikai filmekből, de errefelé kizárt, h vki ünnepelné.....miért is tenné?Ez tudtommal egy ír/kelta/angolszász pogány ünnep, a mi pogány vallásunk szöges ellentétben áll a germán/kelta pogánysággal, meg amúgy sincs semmi hagyománya ilyen ünnepnek Magyarországon, sztem nem véletlenül, hiszen a jelmezes bulizás egy nappal halottak napja előtt elég morbid(nak tűnik nekem).

Amúgy meg az amerikaiak is netán ünneplik Márc. 15-dikét, vagy Aug 20-adikát??????? Akkor mi miért ünnepelnénk? Csak mert a TV-ben láttuk? Már várom, h mikor fogunk "hálaadást" is ünnepelni, vagy tömegesen argentin matét inni, csak mert a 100 ezer argentin sorozatban folyton matét isznak :D....mondjuk a matét szívesen kipróbálnám egyszer, de azt hallottam, h elég sz@r (már gondolom annak, aki nincs hozzászokva) xD

2010. okt. 15. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
72%
Hát, nálunk nincs itthon édesség, és nem fogok csak azért venni, hogy hátha becsönget pár nyálasszájú gyerek, akinek az édes jó anyja úgy gondolta, én is dobjak már egy hátast, hogy milyen cuki a kölyök.
2010. okt. 15. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
61%
Az összes pállott szájú kis Tóbiást elküldeném a sarki Manna abc-be, az ugyanis éjjel-nappal nyitva van, oszt' ott találnak bőven nasit, grrrr :)
2010. okt. 15. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
67%

Egyetértek az előzőekkel!. Szerencsére nálunk is csak néhány újgazdag,Amerikát majmoló ünnepli. Ha mégis becsöngetne hozzám ilyen kölök,elmagyaráznám neki,hogy jóérzésű ember Halottak napján nem mulatozik. Maskarába öltözni farsangkor szokás.

Bár régen a gyerekek Magyarországon is beöltöztek maszkának Aprószentek napján. Ha már mindenáron maskarázni akartok,akkor ezt a régi magyar szokást hozzátok vissza!

Vagy karácsony előtt a Betlehemezést!

2010. okt. 15. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!