Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A Magyar himnusznak nevezett...

A Magyar himnusznak nevezett sirató dalt, temetési éneket, mikor fogják valaha megreformálni? Mert katasztrófa és belőlem nem nemzeti érzést vált ki, hanem inkább ellenérzést!

Figyelt kérdés
2023. szept. 16. 21:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem szep a Himnusz es a Szozat is, es a Neprol es tortenelmunkrol szol. A legtobb nemzetnek katona dala van, mintha, folyton haboruba keszulnenek. Leforditva sok nagyon egyszeru, kisse "komolytalan" is.
2023. okt. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

"Olyan ünnepélyes, méltósáteljes, hogy az ember önkéntelenül vigyázzba áll.


hát én biztos nem, de ha te igy erzed, egeszsegedre !

2023. okt. 6. 19:51
 13/19 anonim ***** válasza:
82%
Azért, mert nem neked írták, rád nem hat. Találd ki, miért ?
2023. okt. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
58%

Arról lineknél, hogy miben változott Dohnányi féle reform trianoni változat az eredetihez képest?


Tisztázni kellene mi a himnusz célja?

Emlékeztetni a magyarságodra, a közös (sokszor veszteséges) múltra, az összetartozásra?

Vagy ennél több: motiválni a nemzet érdekében tett jövőbeni erőfeszítésre? Boldogságot adni hogy ide tartozhatsz, magyar lehetsz?


Nálam a második sokkal fontosabb. Így ennek nem felel meg a mostani.

Nekem a Nemzeti dal ami sokkal inkább motivál a mostani rezsimmel szemben is.

2023. okt. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
#14 Sajnos nem tudok erről linket küldeni, de az eredeti verbunkos ritmusban íródott.
2023. okt. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszik a himnuszunk.

Ez részben ízlés kérdése, nagyobb részben inkább arról van szó, hogy betöltse a funkcióját.


A mi himnuszunk (Himnusz) a magyar történelemről szól. A történelem pedig olyan, amilyen. Nem írhatott Kölcsey másról, csak arról, ami valóban megtörtént.


Lehetne másféle himnuszunk is, például valami katonai induló, vagy mondjuk a Szózat. De nekem tetszik, ami van.


- Kapcsolódik a magyar néphez? Tud minket képviselni? Igen! (Elvégre rólunk szól.)

- Büszkeséggel tölt el? Engem például igen. De ez személyenként változó.

- Szép? Ez relatív. Én szépnek gondolom.

- Hazafias? Hát... ez az egyetlen hiányossága. A hazáért imádkozik, de a hazafiasság és lelkesítés hiányzik belőle. Ellentétben a Szózattal, ami hasonló történelemösszegzés, viszont Isten helyett a magyar néphez szól, és lelkesít. Az a vers viszont az én ízlésemnek túl harcias, a megzenésítése sem tetszik.


Ha a Himnuszt mint verset nézzük egészében, tele van nagyon jó költői képekkel, ezektől lesz olyan szép.

Ha pedig a megzenésítését nézzük, nekem olyan érzés, mintha a Himnusz átölelné a hazát.


Vannak más, nagyon szép himnuszok. Tudnék mondani olyat, ami jobban tetszik a magyarnál. Például Kazahsztáné. Angolos szóval élve mondhatnám, hogy nagyon epic.

Valójában tetszene, ha hasonló himnuszunk lenne, de a mostanit is szeretem.

2023. okt. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Érdekel honnan ismered a kazah himnuszt? :))

Meg hogy mennyi összehasonlítási alapod van, mert még a nagyobb népekét és eu-s népekét ismeri az ember, de hogy kazah türkmén örmény azeri kirgiz?

2023. okt. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

#17 Már nem tudom, hogyan és miért. Talán valaki mutatta. Vagy csak valahonnan eszembe jutott, hogy rákeressek a himnuszukra, de fogalmam sincs, mi tett kíváncsivá.


...


Ha mindenképp le akarnánk cserélni a Himnuszt, egy ilyesmit simán elfogadnék, nyilván Magyarországról szóló szöveggel. Nincs benne semmi erőszak, háború, sem siránkozás, hanem színtiszta dicséret a szülőország iránt. Már amennyit a Google fordító féle fordításból ki lehet bogarászni. Mert fordít bele eléggé furcsa dolgokat is.

(Attól most tekintsünk el, hogy a linkelt dal melyik országról szól, nem az a lényeg, hanem a hangulata és az üzenete.)


[link]

2023. okt. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem tetszik a nő hangja és valahogy elnyomja a dalt úgy érzem.
2023. okt. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!