Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az indiai nőkre hogy tekintene...

Az indiai nőkre hogy tekintenek a férfiak?

Figyelt kérdés

Milyen sorsuk van? Ott is megengedett a többnejűség? Valakinek esetleg van valami tapasztalata?

Egy indiai származású sráccal randizgatok, de engem zavar a különböző kultúra. Mondjuk rosszat nem tudok rá mondani, de közöltem vele, hogy bízni nem tudok benne. Annyit kért adjak neki esélyt arra, hogy bebizonyítsa komolyan gondolja.


2010. nov. 28. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Ott nem hiszem h van latorkodás.

Meg több feleség. De sztem fesd a szemedközé a piros pontot lassan..:D

18/F

2010. nov. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az indiai pasikkal nincs baj. Az arabokkal van. Ha egy arab hazavisz bemutatni a családnak, nem biztos, hogy vissza is hoz. Ez az indiaiaknál nem így van. ôk békések, a vallásuk is errôl árulkodik. A többnejûség nem jellemzô szerintem, de ha szokás lenne, az sem általánosítható. Szóval ha tetszik a srác, akkor adj egy esélyt neki. Nyílván tisztában van vele, hogy neked, mint európai nônek milyen elvárásaid vannak egy kapcsolatban, vagy ha nem tudja, akkor beszéld meg vele.
2010. nov. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
12%

A kérdésed helyesen:

Az indiai férfiak hogy tekintenek a nőkre?

2010. nov. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Még ma is sok helyen a szülők hozzák össze a házasságot. A nőtől pedig elvárják,hogy szűzen menjenek férjhez. A feleségüket tisztelik,de ragaszkodnak a családfő szerephez.

Ez még a magasabb rnanú,műveltebb családokban is így van.

A nagy városokban lehet,hogy lazább az erkölcs,főleg,ha a nő dolgozik,de ott is sok a hagyományokhoz ragaszkodó férfi.

2010. nov. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs többnejűség.


A nők helyzete Indiában nem annyira jó, mint Európában, de sokkal jobb, mint akár a legfelvilágosultabb muszlim országokban.


Indiában nagyon erősen küzdenek az antidemokratikus hagyományok (mint pl. a kasztrendszer) ellen, tehát főleg az értelmiségből sokan vannak, akik majdnem európai módon viselkednek, viszont vannak konzervatívabb vidékek és rétegek is.


Szóval óvatosnak kell lenni, de azért nem az arabok szintjén vannak.

2010. dec. 5. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Nekem van indiai ismerősöm (fiú).

A többnejűség nem megengedett, de a férfiaknak a megcsalás igen.

2010. dec. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván már nem aktuális, de mi a vallása a srácnak? Mert ettől is függ, hogy hogy tekint a nőkre. Az én barátom is indiai, és nekem az a tapasztalatom, hogy sokkal jobban odafigyel rám, és sokkal udvariasabb, mint az eddigi (magyar) exeim.
2012. máj. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos India hatalmas és különféle vallások vannak elterjedve. Mohamedán is van ott rengeteg.

Ha kedveled, akkor mindenképpen vele tisztázd ezeket a dolgokat.

Nekem volt egy osztálytárnőm aki göröghöz ment feleségül.

Gyönyörű szigetvilágban laktak a szülőknél, de ott olyan szokások vannak, hogy hátborzongató. Az asszony nem mehet a férfi mellett, csak mögötte, nem is ehetnek együtt, sorolhatnám. Hiába volt a srác rendes, igazodniuk kellett a szokásokhoz. Annyit még tudok róluk, hogy végül elköltöztek onnan...

2012. szept. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!