Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mit jelent fagyöngy alatt...

Mit jelent fagyöngy alatt csókolózni, a hiedelem szerint?

Figyelt kérdés
Csókolóztál már fagyöngy alatt?
2010. dec. 2. 07:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Nem is láttam még fagyöngyöt..
2010. dec. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, hogy ez hasonló a Valentin-naphoz: Vagyis büntetlenül és következmények nélkül bevallhatod az érzéseidet! Vagyis azt szokták mondani hogy: "Fagyöngy alatt szabad a csók" :)
2010. dec. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az angolszász hagyomány az, hogy a fagyöngy alatt álló férfinak és nőnek csókolóznia (vagy puszit adnia) kell egymásnak.


Mivel a fagyöngy télen is zöld marad, már a druida paok is tisztelték... így adott volt, hogy kialakuljon hozzá valami téli legenda.. és így is lett:



"A szokás eredete a skandináv mitológiába nyúlik vissza.


Balder, a délceg és daliás isten figyelmeztetést kapott, hogy vigyázzon, mert az életére törnek. Frigg, az isten anyja minden élőlénnyel megígértette, hogy nem fogják bántani a fiát, így próbálta megóvni Baldert. A jelentéktelen külsejű fagyöngy azonban elkerülte figyelmét.


Loki, az ártó isten észrevette Frigg mulasztását, és gonosz céljainak szolgálatába állította. AValhallában bált rendeztek az istenek, amire Loki is elment, hívatlanul. Elrejtőzött, és figyelte az istenek mulatozását: tréfából nyíllal lövöldöztek Balderra. Loki igencsak meglepődött azon, hogy az isten egyáltalán nem sebesül meg a nyilaktól, lévén sebezhetetlen. A gonosz isten, aki mindig csak azt kereste, hol árthat, fagyöngyből készített nyíllal lőtt Balderra, így aztán meg is ölte.


A többi isten szörnyen megharagudott a fagyöngyre, amiért kioltotta szeretett istenük életét. Megengedték Friggnek, hogy tegyen a növénnyel, amit akar. Frigg azonban, a szeretet istennője nem akarta bántani a növényt, hanem a szeretet jelképévé tette, és azt kérte, hogy akik megállnak alatta, csókolják meg egymást a szeretet és megbocsájtás jeléül."

2010. dec. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Úgy tudom, az a babona, hogy ha a fagyöngy alatt csókolóztok, akkor jövőre össze fogtok házasodni. Szerintem hülyeség, erre sokkal biztosabb módszer tűvel előzőleg kiszúrt gumival dugni.
2010. dec. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Bírom az utolsó válaszoló realitását :D
2010. dec. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát én remélem egy fagyöngy-csók miatt nem megyek jövőre férjhez:D

13/L

2010. dec. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hú, tényleg azt is kellene vennem, és mivel a mondát is ismerem róla, még többet jelent majd számomra (eddig is minden évben vettem)
2010. dec. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hol lehet venni?
2010. dec. 4. 06:21
 9/12 anonim ***** válasza:
Virágboltokban.Én úgy tudom, aki alatta csókolózik az a következő évben is együtt marad egymással.
2010. dec. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

00:46-os vagyok.

Nálunk a piacon szokták árulni (a sárgát és a fehéret)

Egerben élek.

2010. dec. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!