Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért nem szabad a babona...

Miért nem szabad a babona szerint előre megvenni a babaruhákat?

Figyelt kérdés
Hiszel ebben vagy nem?
2010. dec. 13. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:
NEm hiszek semmi babonában, az elöre megvett babaruha meg babakocsi a babona szerint halva születést jelent. (Nekem mind a 4 gyerekemnél elöre megvolt a babaruha, kocsi, bútor, és nem volt velük semmi baj sem...)
2010. dec. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sem hiszek semmilyen babonában.

De ennek a babonának tapasztalati,praktikus oka volt.

Réegn nagyon kevés helyen volt szülőotthon,ahol orvos is volt. A szanatóriumot pedig csak a nagyon jómódúak engedhették meg maguknak. Ezért a szüléseket otthon vezették le a bábák. (A terhesség alatt sem vizsgálták a nőket). Nagyon sok csecsemő jött halottan a világra,vagy ha koraszülött volt,akkor nem mindig tudták életben tartani. Ilyen esetben a babaruha,főleg a szegény családoknál, felesleges kiadás volt.

Ez a babona eredete.

Ma már elég ritka az ilyen tragédia. De én sem tartom jónak,amikor előre berendezik az egész gyerekszobát. Főleg,az anyuka lelkivilága miatt.

Ismerek olyan családot,ahol gyönyürű szobát,drága bútorokkal rendeztek be a születendő babának,és a kicsi csak egy napig élt. Annak ellenére,hogy a terhesség alatt semmilyen gond nem volt. Az anyuka még hónapokig a gyerekszobában volt állandóan,és belebetegedett.

A babonában nem kell hinni,de nem érdemes mindent megvenni a születendő babának előre.

2010. dec. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez tényleg így van, de mi az a "minden"? Azt feltételezhetjük, hogyha kevesebb dolog lett volna megvásárolva a babának, akkor az anyának kevésbé lett volna fájdalmas a gyermeke elvesztése? Vagy igy hogy látta az odakészített ágyacskát, jobban fájt neki, és többször eszébejutott??
2010. dec. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha a babona igaz lenne, csak egykék lennének, a második-hrmadik-sokadik gyerek mind halva születne. Hiszen nekik az első testvértől már szinte minden megöröklött.
2010. dec. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
KEdves utolsó: nincs igazad, MERT az örökölt ruhát NEM az új babának VETTÉK! Ez csak az újonann vett dolgokra vontakozna...
2010. dec. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megkönnyebbültem. Tehát kizárólag azért nem hal ki az emberiség, mert a 2-3. gyerekek ÖRÖKLIK a cuccot, nem pedig a szülők VESZIK!
2011. jan. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!