Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Magyarországon miért nem a...

Magyarországon miért nem a mikulás hozza az ajándékokat?

Figyelt kérdés
2010. dec. 23. 17:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A mikulás bácsi nagyon elfoglalt, ezért úgy állapodott meg a magyarokkal, hogy ide december 6-án jön. Ettől sokkal több ideje van a magyar gyerekekre, mint azokra, akiknek világszerte dec. 24-26-ig szállítja a cumót. Ráadásul pont sikerült egy alternatív megoldásról megállapodnunk a Jézuskával. Jól van ez így.
2010. dec. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló nagyon kreatív ma :D:D:D:D:D


Amúgy én éppen fordítva lennék kíváncsi a kérdésre: náluk miért nem a Jézuska hozza? :S Nálunk miért 6-án jön? Finnországból indult ugye a dolog, és ott se karácsonykor jön, ha jól tudom...

2010. dec. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Kiváló kérdés! A Mikulás alakja Szent Miklós figurájából szekularizálódott. Na már most a reformáció alatt Luther Márton a "szent" szót minden keresztényre használta azon oknál fogva, mert a hívők Krisztus testének részei; ezért nem tartotta szerencsésnek, hogy egy katolikus szenthez kössék az ajándékozást, így bevezette a Jézuska (német eredetiben 'Christkind') alakját. Ezt végül a katolikusok is átvették a XIX. században, s ez maradt meg Közép-Kelet Európa népeinék: németek, osztrákok, csehek (Ježíšek), horvátok, szlovének, olaszok (Gesù Bambino), lichtensteiniek, svájciak, szlovákok, magyarok. Sőt, brazília bizonyos részein is ismert (a letelepült volgai németek miatt).

Egyébként a német nyelvű országokban a '90-es évektől kezdve az angolszász Santa Clause/Father Christmas hatására kialakult "Weihnachtsmann" egyre inkább kiszorítja a "Jézuskát".


Minden jót! Áldott, békés, boldog karácsonyt! :)


Gilitze>>

2010. dec. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
Szerintem azért a Jézuska hozza az ajándékot, mert talán neki, akkor van a szülinapja és kicsit több köze van ehhez a naphoz, mint a Mikulásnak..:D
2010. dec. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

:D :D :D


Gilitze>>

2010. dec. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nálunk is hoz a Mikulás ajándékot,mikuláskor,dec. 6-kán.
2010. dec. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Szerintem a Mikulás legendája későbbi eredetű, mint a Jézuskás történet, és hozzánk a Jézuska kezdett el "járni" karácsonykor :) Amúgy a Biblia szerint nem karácsonykor született a Jézuska, ez csak kinevezett nap az egyház részéről. Hát hogy is van ez? :D
2010. dec. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
lusta most minden egyes országba elmenni éjszaka ezért megbízta Jézuskát telefonon keresztül
2010. dec. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Azért mert a magyarokkal kivételeznek :)
2010. dec. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az szerintem nem jó érv, hogy azért hozza a Jézuska, mert neki van a szülinapja, hiszen aki szülinapos az kapni szokott ajándékot, és nem adni :D

Egyébként ezen a kérdésen én is rengeteget töprengtem már, de valószínűleg az az oka, hogy mi magyarok keresztény vallásúak vagyunk, míg pl USA-ban a zsidó népesség meglehetősen nagy, akik nem ismerik el Jézust, de az nem lenne igazságos, ha az ő gyerekeik nem kapnának ajándékot, ezért náluk nem a Jézuska, hanem a Mikulás hozzá. És persze náluk névnapot sem tartanak, nálunk ugye dec.6 Miklós (Mikulás) névnapon hoz a Mikulás ajándékot. (Ez is logikátlan, az ember a névnapján is kapni szokott, nem adni.) Én különben a gyerekeimnek tuti azt fogom mondani, hogy a Mikulás hozzá, egyrészt azért, mert nem vagyok vallásos, másrészt pedig mert nagyon zavaró, hogy a filmekben, mesékben a Mikulás hozza az ajándékot, itthon meg nem..


20L

2010. dec. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!