Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért van az, hogy Magyarorszá...

Miért van az, hogy Magyarországon CIKI MAGYARNAK LENNI?

Figyelt kérdés

Nem értem ezt a dolgot. Mindenki panaszkodik, hogy milyen sz*r ország, meg milyen szégyen. Én nem, mert szeretem, örülök, hogy van hol élnem, hogy magyar lehetek. És egyszer vettem fel egy piros-fehér-zöldes Hungary-Magyarország pulcsit, és mindenki leszólt, hogy "ne magyarkodjál már itt!"

Nem értem, ismerősöm mondta, hogy Amerikában egyáltalán nem ciki kimenni amcsi zászlós sapkába, pólóba, pulcsiba, itt meg már ciki, ha kirakom a magyar zászlót a házra.

Miért ciki?


2011. aug. 31. 20:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
92%

Én szeretem Magyarországot, de tény és való, hogy van egy olyan réteg, amely szinte már-már kisajátítja a nemzeti jelképeinket, sokak erre asszociálnak, ha meglátnak már egy címeres kulcstartót is.... sajnos.


Pedig Amerikában aztán szinte minden házon ott libeg-lobog a zászló.

2011. aug. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
67%
Sajnos a szélsőjobboldaliak kisajátítják a jelképeket, így aki magyaros cuccokat hord, azokat is szélsőségeseknek titulálják!
2011. aug. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
55%
A szélsőjobb miatt. Amíg nem kezdték el a nagymagyarkodást, addig nem volt ciki. Amióta ez megy, azóta inkább én is - sokakhoz hasonlóan - inkább letettem a nemzeti jelképek viseléséről, mert ma már nem azt jelenti, hogy magyar vagy, hanem kb. azt, hogy hülye jelszavakat pufogtatva vonulsz a gárdával.
2011. aug. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon (és a világon) nem magyarnak lenni ciki, hanem olyannak, mint az itt válaszolók többsége:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..

2011. aug. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
25%
tezsvírjem á mázsárok ideje lejart eljütt áz orkok kora!
2011. aug. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
57%
Már ne haragudjatok, de ebben az országban egyedül a ,,szélsőjobb" tesz valamit is (pl.: Gyöngyöspata). Nem értem miért kell őket bántani. Ennyire butuskák nem lehettek.
2011. aug. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
84%

A válaszolók illetve az emberek többségével az a probléma,hogy teljesen elvakítja őket a média mocska, emiatt annyira vakok lesznek,hogy ha már valaki szélsőjobboldali akkor fasiszta-antiszemita-rasszista k.cs.g,pedig ha kicsit kinyitnák a szemüket, azért látnák, hogy tényleg elég sok mindenben segítenek.

Egyébként én büszkén vállalom,hogy magyar vagyok, akármilyen sz.r is az ország!

Le lehet pontozni, ja és mielőtt bárki mondaná, nem kis tizenéves hülye vagyok.

2011. aug. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
74%
Azért, mert sok a kommunista, a posztnyilas, és kevés a keresztény úriember. Én megdicsérlek. Jó srác vagy, hogy felvetted a magyar zászlós pólót.
2011. aug. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
86%

Első vagyok, és félre ne értsetek, nekem alapból semmi bajom a jobboldallal (sőt, inkább oda sorolnám be magamat, mint a baloldalhoz), de pl ami néha a kuruc kommentjeiben megy... hát tépni tudnám a hajam.

És engem igenis zavar, hogy a jelképeket ma már arra használja egy bizonyos réteg (a jobboldalon belül), hogy megmutassa mennyire magyar.

Egy bizonyos ponton túl már ízléstelen is, hogy valami gagyi kínai pulcsira rárakatjuk a Turult...

Az Árpádsáv is teljesen negatív töltést kapott a köztudatban, pedig... áhh, mindegy.


Szerintem ezek a jobboldalra is rosszt fényt vetnek.

2011. aug. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
45%
2011. aug. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!