Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Más országokban ünneplik a...

Más országokban ünneplik a névnapokat?

Figyelt kérdés
Valahol azt olvastam, hogy ez is kizárólag magyar szokás.
2009. jan. 30. 07:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez ebben a formában nem teljesen igaz: valamikor Franciaországban és Németországban (VIII Henrik előtt Angliában) is a katolikus vallás dominált, és tudtommal nem szokás náluk a névnap ünneplés.
2009. jan. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, képlékeny dolog ez! A névnap ünneplésének hagyományának elterjedése sem valószínű, hogy csak egyetlen körülménytől függött. Nyilván több minden befolyásolta a századok során a kereszténynek nevezett világban.

De mindenesetre ez azért nem olyan, mint a levegő, ami nélkül nem lehet élni. Mégis sokan szentségtörésnek tartják, ha valaki nem ünnepel ilyen, ránk nézve érdemtelen (értelmetlen) ünnepeket.

2009. jan. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
70%

második válaszoló vagyok

itt többet megtudhatsz a név napok ünnepléséről:

[link]

2009. jan. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
97%

Tényleg keresztény dolog a névnaposdi és ahol a keresztények dominálnak ott általában van is.


De én pl. évekig éltem egy muszlim országban és ott ilyenről nem is hallottak, és hosszas magyarázat után sem tudták felfogni hogy miről is van szó:)

2009. febr. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
84%

Látod pont ez az! Valójában nem keresztény ünnep a névnap, sőt a szülinap sem. A kereszténynek nevezett világban terjedt el a katolikus gyökerei miatt, de ilyenek a bibliában nincsenek! A zsidók sem ünnepelték egyiket sem, pedig ugye Jézus zsidó volt. Sőt nekik jól megalapozott indokaik is voltak ezen már akkor is létező szokás ellen (születésnap megünneplése).


Meg tudom érteni a muszlimok csodálkozását, hiszen a nem "keresztény" kultúlkörben felnövő emberek nehezen érthetik meg, hogy mi ünnepelni való van a Jóskán, vagy a Jánoson, hogy a Beát, és a Melindát ne is említsem.

Azért ésszerűen nézve, mögé látva, itt is megkérdőjelezhető a vallásos tartalma teljes mértékben!

És ha ezt a tartalmat lehámozzuk róla, mi marad? A kereskedelem, ami mögötte van!

2009. febr. 3. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
89%

németeknél a szülinap ünneplése elég erős. ahol voltam, ott egyértelmű volt, hogy a szülinapos aznap nem is megy dolgozni.

de szerintem a névnap követhetőbb távoli ismerősök között.

2009. nov. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%
A Háború és béke teli van névnapi bállal, szinte csak az van
2010. máj. 10. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mivel a védőszentek napjából alakult ki én, mint protestáns nem igazán szeretem, a képmutatás egyik megnyilvánulása, saját magunk ünnepeltetése.
2023. jún. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!