Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az igaz, hogy a mediterrán...

Az igaz, hogy a mediterrán országokban nagyon lusták az emberek? Miért?

Figyelt kérdés
Meg azt furcsállom egy kicsit még, hogy az épületek sok helyen kb. ugyanolyanok, mint a középkorban lehettek. Gondolok itt például Olaszországra, Görögországra -ősrégi kövekből lakott házak. Nekik jó ez? Miért nem építenek normális házakat?
2011. ápr. 17. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lusták, de délben olyan meleg van, hogy aki egteheti, az nem dolgozik pár óráig.

Nomrális ház? Mire gondolsz? Nálunk még mindíg a vályog az egyik leghasználhatóbb anyag, pedig nem mai találmány.

2011. ápr. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert aztán a vasbeton panel az aztán baromi normális... Amúgy minden kő ősrégi :D


Egyébként egyáltalán nem lusták: csak más az életstílusok. Nem hajszolják agyon magukat, hanem rendesen élnek. És ezerszer nyugodtabban mint mi...

2011. ápr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem lustaság, inkább nyugodtság, lassabb az életstílusuk, a déli órákban néhány órát sziesztáznak ebéd után, nem rohannak vissza dolgozni, nem úgy mint sokszor itthon, hogy az emberek nem is ebédelnek...


A vastag falas kő épületekre pedig baromi egyszerű a válasz. Igen, nekik ez a legjobb. Nyáron hűvös van bent a vastag falak miatt, télen könnyebb felfűteni, hiszen a vastag falak tovább tartják a meleget, és vissza is adják a hőt. Nincs ebben semmi ördöngősség, nem véletlenül építkeztek így régen...

2011. ápr. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A tipikus gorog tenyleg lusta, bar nyilvan ez altalanositas. Az olaszokra vagy a spanyolokra ez nem igaz, a deltol tarto szieszta meg a hoseg miat van.
2011. ápr. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolso,

Tapasztalatbol egyetertek.

2011. ápr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

persze nappal lusták, az üzletek délben bezárnak, de aztán hajnalig nyitva tartanak, más a munkaeloszlás.

Azért építkeznek kőből, mert ha valami bevált nem kell változtatni rajta.

2011. ápr. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Olyan melegben én is "lusta" lennék. Még itthon Magyarországon is, egy-egy melegebb nyári napon nem tudok semmi értelmeset csinálni, csak feküdnék legszívesebben egész nap. Nem is értem, hogy a mediterrán országokban hogy bírnak élni az emberek. Tudom-tudom, megszokták, de én akkor is legszívesebben Finnországba költöznék. :)
2011. ápr. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!