Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mi jellemző a székelyekre?...

Mi jellemző a székelyekre? Milyenek külsőre és gondolkozásilag?

Figyelt kérdés

A párom édesapja székely volt és az összes felmenője apai ágról székely.De mivel az édesapja már születése előtt meghalt,így nem ismeri a kint élő rokonait sem.Az anyja magyar volt (ő is meghalt már),így már itt született Magyarországon,soha nem is volt külföldön.

Ő pedig teljesen más mint a legtöbb fiú,más a test felpítése 19 éves létére olyan mint egy 30 éves.Izmos,nagyon magas,és eléggé férfias a kinézete.

Borzasztóan higgadt,nyugodt,sokszor túlságosan is,mégis van egy egyfajta kisugárzása ami sokszor félelmetes benne,főleg ha néha ideges.

Ez a székely vérnek tudható be? Mert ő azt mondja,és a mamája aki neveli ő is sokszor azt mondja hogy az apját látja benne,és sokszor tart tőle.Pedig egyáltalán nem agresszív,de mégis süt róla hogy tisztában van a vérével.

Én nem sokat tudok a székelyekről ezért kérdezem hogy milyenek ők?


2011. febr. 2. 10:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Olyanok vagyunk amilyenek le irtad a baratodat.

Azonkivul nagyon baratagosak es munkas kezuek vagyunk , semmitol es senkitol nem felunk.


Most ennyi jut eszembe , ha van kerdesed irj ram privit vagy irj ide

2011. febr. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen ő is szereti a fizikai munkát,nagyon sokat dolgozik.És értem bárkivel szembe menne,nem riadna meg a bunyótól sem :)

Az is jellemző rá hogy szeret egyedül lenni,és igényli a szabadságot a kapcsolatunkban is.Ezt nem úgy értem hogy nélkülem mászkál meg csajozik,hanem igényli azt hogy néha egyedül legyen,ne legyek ott nála,ne hívjam.Pedig nagyon szeret.De ő ilyen,bárhogy is szeretnék vele többet lenni.Ez is ennek tudható be?Vagy ez már Vízöntő tulajdonsága horoszkópja szerint?

2011. febr. 2. 10:57
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Úgy mondják "kazánkovács-agysebész".Általában mindenhez értenek.:) Mind polihisztor.

Sok székelyel dolgoztam már.Voltak akik már inkább románnak hatottak, arra húzott a szívük.

Azon kívül, hogy odavágtak ők is a hazai munkások lehetőségeinek a fillérekér dolgozásukkal, nekem nincs bajom velük.

Nagyon jó barátok, segítenek ha kell,és paraszti egyszerűséggel gondolkodnak, élnek.

Főleg ezt szeretem bennük.Józan paraszti ész.Mint nálunk a falusi emberek 50-60 as korosztálya.

De ugyanúgy megvan köztük is a sokféle típus.

2011. febr. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja és külsőre ellehet őket különíteni, hogy melyik részéről jöttek erdélynek.Vannak a Rumcájsz orruak, én csak úgy hívom őket, nekik széles, lapos orruk van, és a típikus sötét, fekete göndör hajú, de az már románosodottab réteg, és vannak akikről külsőre nem tudod megmondani.Az egyik jó barátom pl.szőke, és kékszemű.:)
2011. febr. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Neki is széles lapos orra van de a haja is olyan fura,fekete de nem göndör egyáltalán de ha megnől akkor égnek áll minden szál haja,és elég dús.

Ja és igen,néha meg tud lepni hogy mennyire feltalálja magát egyes helyzetekben,ő is így szokta mondani hogy csak józan paraszti ésszel gondolkodik.Én meg mindig mindent túlbonyolítok szerinte :)

2011. febr. 2. 11:15
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Olyanok, amilyeneknek leírtad :)


Egyébként olyan nép a székely, hogy akkor is érdemes volna őket megszeretni, ha egy szót se tudnának magyarul. Hát még így, hogy egy szót se tudnak másképp.

2011. febr. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
De szépen írtad kedves utolsó válaszoló!
2011. febr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Akiket ismerek azok mind ilyenek, ahogy leírtad, elég markos szélesvállú legények.
2011. febr. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a jellegzetes, humoros gondolatvilágukat bírom nagyon. Olyan gondolkodásuk van, amilyennel sehol máshol nem találkoztam még.:D És vannak olyan ízes kifejezéseik, pl. "nálad nélkül"=nélküled.
2011. febr. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Abban egyetértünk, hogy nem olyanok mint a magyarok. Az anyanyelv közös - de hát ilyen millió van van a világban. A nép egyértelműen más. Gondolkodásban, tettekben. A balkáni létük (közelebb helyezkednek el földrajzilag a balkánhoz) kihat a gondolkodásmódjukra is. A magyart sem tartom egy európai módon gondolkodó nemzetnek, de a székely fényévnyi távolságra van mindettől.
2011. febr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!