Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az angolokat, Amerikaiakat...

Az angolokat, Amerikaiakat érdekli, hogy vagy?

Figyelt kérdés

Mindig hallom a TV-ben, sorozatokban, hogy hello, How are you? És egy idegennek is ezt mondják, és mondják rá, hogy fine, thanks, and you? Tehát megkérdezik, hogy vagy, és te?

Magyaroknál egyáltalán nem tapasztalom ezt.

Most ez mit jelent? Ők, csak udvariasak, vagy tényleg érdekli őket, hogy mi a helyzet, vagy csak a magyarok bunkók, és lesz*rják mi van veled?


2011. febr. 3. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ez csak udvariasság, megszokás a részükről.

Ha te például erre a kérdésre elkezdenéd sorolni a gondjaidat, bajaidat, akkor meglepődnének rajta.

2011. febr. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Nem érdekli őket, ez csak udvariasság. Ki is akadnak rajta, ha egy magyart megkérdeznek és ő elkezdi sorolni milyen szar az élete.
2011. febr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Mi azt mondjuk: Mizu? Mi a helyzet? És mindenki azt feleli, hogy semmi:)
2011. febr. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez nem igazán kérdés, érdeklödés, hanem egszerüen egy üdvözlési forma: "hogy vagy" - válasz "köszönöm jól". Ezt csak azok érzik kérdésnek, akik nem ismerik a szokásokat, ott semmivel sem érdeklödnek jobban egy idegen hogyléti iránt, mint itt.
2011. febr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem teljesen így van, ha vki dagadt fejjel, köhögőrohamokkal küszködve, zsebkendőkbe takarózva találkozik valakivel, a "kösz jól" igen nagy meglepetést okozna.:)
2011. febr. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
ez olyan náluk, mint a köszönés...engem kimondottan idegesít, mikor megkérdezik,hogy vagyok és azt kell rá mondanom, kösz, jól, akkor is, ha nem vagyok jól.... néha ki is akadok, és elkezdem sorolni, és akkor valószínüleg hülyének néznek :D de már csak azért is idegesít, mert ha én megkérdezem, akkor én tényleg kíváncsi vagyok rá, de csak annyit kapok, h kösz, jól... szóval, idegesítő és kész :D de ők úgy szokták meg...
2011. febr. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Őket sem érdekli, ezt hívják udvariassági formulának. Magyarul is megkérdezd, hogy mi van veled? mi a helyzet?, és nem azért, mert feltétlenül érdekel.
2011. febr. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért, minket érdekel?:D
2011. febr. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nem bunkók a magyarok! Én is rendszeresen így köszönök:

Helló! Mi van veled? Semmi?

:D

2011. febr. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!