Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A magyarok miért utálják...

A magyarok miért utálják ennyire az Amerikaiakat?

Figyelt kérdés

Folyton jönnek, hogy hülye barom, idióta Amerikaiak, semmihez sem értenek, büdös nekik a munka, meg mindig majmolja Magyarország Amerikát, amikor semmi jó nincs ott, nincs történelmük, nekünk van, meg minden.

Most a Magyarok miért utálják ennyire az Amerikaiakat?

Ez mind irigység?


2011. ápr. 21. 13:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/98 anonim ***** válasza:
88%

Hat...az elso vilaghaboruban ha 1917-ben nem jonnek az amcsik tudtommal megnyerhette volna Nemetorszag a haborut es nem lett volna szetszakitva az orszag.Az o szamlajukra irrando hogy egyetertettek a feltetelekkel mert segithettek volna rajtunk.Aztan ott volt 1956 mikor megigertek hogy segitennek aztan megsem (ezt most magyarazzak hogy nem igaz de sajna volt egy valasztasi kampany nalluk anno amikor is az ellenfel egyetlen kerdesel nyerte meg a csatat: Elnok ur on most ugyanugy igerget a nepenek mint a magyaroknak?). A parizsi bekenel is szolhattak volna az erdekunkben hisz a kormanyzot sem iteltek el hanem tanukent halgattak ki megsem tettek..... sokan egyenloseget tesznek koztuk es az oroszok kozott....

Ez van.

2011. ápr. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/98 anonim válasza:
76%

Én egyáltalán nem utálom.

És hát igen.. szerintem is irigység, mivel elég gazdag ország és nézzük meg New York is milyen, és hol találunk Magyarországon ehhez hasonló várost?.. ( mondjuk nem is kéne ilyen, szerintem ) de ez csak az én véleményem.

2011. ápr. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/98 anonim ***** válasza:
78%
nem feltétlenül irigység, inkább tudatlanság
2011. ápr. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/98 anonim ***** válasza:
54%
Lássátok feleim szümtükkel, a magyarok mindenkit utálnak, még saját magukat is...
2011. ápr. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/98 anonim ***** válasza:
83%

Én spec. nem utálom őket, de megvan róluk a véleményem. Nagyon nagy részük egyszerűen ostoba, megvezethető birka. Tipikus fogyasztói társadalom, de hát a vezetőiknek nyilván ez is a célja, nem kellenek gondolkodó emberek. A világról szinte semmit nem tudnak, számukra Amerika a világ közepe, ők mindenben a legjobbak, mindent jobban tudnak, ezért mindenbe bele is pofáznak. Buták, de ennek ellenére azt gondolják ők a királyok és még büszkék is rá. Arról nem is beszélve, hogy az egész kultúrájukat követendő példának állítják be és terjesztik. Lásd Hollywoodi filmek, zene, életmód, stb.

Egyetlen dolgot tisztelek bennük és az a hazaszeretet. Náluk nem gáz kirakni a házra a zászlót és szívre tett kézzel énekelni a himnuszt.

De ettől függetlenül a teljesítményt mindig elismerem, nézek amerikai filmeket, sorozatokat, hallgatok zenét, sőt az amerikai focit is szeretem, csak nem vagyok amerika-mániás és a fent leírt véleményemet bármikor vállalom.

2011. ápr. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/98 anonim ***** válasza:
81%

Az angolok is utálják az amerikaiakat, még sokkal jobban, mint mi.


Ezen gondolkozz inkább el.


Történelmük tényleg nincs. Jó dolog viszont van ott is, csak az ide furcsa mód nem ér el. A plázák meg a hotdog az ideért, de egy normális fegyvertartási vagy gyülekezési törvény már nem.


Na ez az, ami több mint fura.

2011. ápr. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/98 anonim ***** válasza:
76%
és akkor mi van, ha nincs történelmük?
2011. ápr. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/98 anonim ***** válasza:
21%

"és akkor mi van, ha nincs történelmük?"


csak annyi, hogy ez esetben kevésbé megalapozott önmagukat fantasztikusan kultúrnépnek tartani, vagy lekicsinylően kezelni az európai kultúrát


de nyilván szerinted a történelem és a kultúra semmit sem jelent, szép kultúrlény lehetsz te magad is

2011. ápr. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/98 anonim ***** válasza:
82%
Én azért utálom őket /és nem az amerikai népet!/, mert a kormányuk eddig még mindig beleavatkozott valahol a más népek sorsába, háborúkat indítottak, népeket tiportak porba lásd Vietnam, Kambodzsa, Kuba, Korea stb..Nemhiába nevezték az USA-t a világ csendőrének, szerintem ma is az. Csak meg kell nézni a Google Earth-ön, hogy a világ minden táján vannak repülőtereik, ahonnan bombázók szállnak fel naponta. Ott van a guami támaszpont, rengeteg bombázó, hadirepülőgép, helikopter található. Még egy néhány kilométer hosszú szigeten is van repülőtér. Rengeteg sziget van telerakva kifutópályával, ahonnan bombázók szállhatnak fel. A Google Earth előtt nincs titok! Bárki megnézheti, hogy melyik ország hány hadi repülőteret üzemeltet.
2011. ápr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/98 anonim ***** válasza:
80%

Az USA iszonyatosan álprűd, torz hely. A filmekben azt látjuk, hogy minden csak a szex meg a fogyasztás körül forog, a valóságban viszont az ország nagy része gondolkodásban valahol a 19. századi Európa szintjén áll. Olyan túlbuzgó vallásossággal Európában (szerencsére) sehol nem találkozol, mint például a Közép-Nyugaton. És ez nem azt jelenti, hogy ők nem vevők a hollywoodi műmellekre, csak utána még elmennek a templomba imádkozni egyet. Sok államban törvény tiltja, hogy az iskolákban beszéljenek az evolúcióról.

Elvárják, hogy az egész világ boruljon le Amerika előtt, most viszont kezdenek pánikolni, mert Kína rohamosan fejlődik és pár évtizeden belül lehagyja az USA-t. (Azt se mondom, hogy a kínai kommunizmus szimpatikusabb lenne, de legalább így észhez térnek, hogy a hatalmuk nem mindenható).

Nyugat-Európában ugyanolyan (vagy magasabb) az életszínvonal, mégse olyan durva a környezetszennyezés, mint Amerikában. Ez azért van, mert az amerikaiak magasról tesznek minden környezetvédelmi egyezményre, nekik az a fontos, hogy az fenekük alatt autó legyen, akkor is, ha két utcával arrébb kell menniük. (a benzin harmadannyiba került, mint Európában, most ott is drágult, azon vannak kiakadva, hogy egy liter benzin már egy dollárba kerül...szegényeknek nem telik rá az évi ötvenezer dolláros átlagjövedelmükből.)

És egyáltalán nem a féltékenység beszél belőlem, sokkal inkább élnék a legcsóróbb európai országban, mint az USA-ban.

2011. ápr. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!