Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért van az, hogy ha valaki...

Miért van az, hogy ha valaki sötét ruhákban jár, és extrémebb a külseje, akkor rossz jegyeket kap a suliban, és megvetik, máshogy néznek rá?

Figyelt kérdés
2011. febr. 20. 18:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Kizárt dolognak tartom, hogy ez legyen a valós oka annak, hogy valakinek rosszabb jegyei lennének. (Ha azonban megalapozott a dolog, akkor jogi színtérre kellene vinni.)

A többire csak annyit tudok mondani, hogy előítéletekkel terhes a világ. De azért vedd számításba, hogy az ilyen külsejű tiniknek nem alaptalanul nincs jó híre. Ez persze nem jogosít fel senkit az általánosításra, de sajnos az emberek ilyenek.

2011. febr. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%

Micsoda kérdés :D

Én is szoktam ezen gondolkodni..

Valószínűleg közrejátszik maga a külső, hiszen ezek a "sötét" emberek kevesebben vannak, mint az anyuci-picifialány-jó gyerekek.

Aki aranyosan néz űki az nyilván nem kelt olyan benyomást a tanárokban, hogy " ő biztos depressziós, nem képes tanulni, a szülei leszarják... ha feletetem akkor majd magához tér és észreveszi, hogy iskolába azért jár, hogy tanuljon és nem pedig azért, hogy úgy nézzen ki, mint egy halálmadár.."


Személyes tapasztalat:

- a tanáraim egy része szó szerint lenéz azért mert többnyire sötét ruhákat hordok, szótlan vagyok...

- egyik tanárom a spleen szó kapcsán (ami életuntságot jelent)engem nevezett meg szó szerint.. nézettek xy-ra..


Szerintem többet nem is kell írnom.. szánalmas az emberi viselkedés..

2011. febr. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%

Nekem is volt egy sötétruhás időszakom. Pont érettségi évében. Mindig is azt tartották rólam az osztálytársaim, hogy egy magába zárkózó, csendes, fura, emó lányka vagyok.

Emó a sötét ruha miatt, és azért, mert nem vágtam valami boldog képet az iskolában.

Leérettségiztem, tovább tanultam, megérdemelten kaptam rossz jegyet, ha kaptam. Viszont egyest alig kaptam, néha kettes előfordult, de érettségi évében pl. 4-es volt az átlagom, szóval annyira borzasztóan nem teljesítettem. Ez a saját példám.

2011. febr. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
49%

Én nehezen hiszem el, hogy csupán a külsőd az oka ennek. Valószínűleg a viselkedéseddel tudnád kompenzálni az ízlésed (ha neked valóban ez tetszik). Bár el kellene gondolkodni azon, hogy miért van az, hogy ezt a korszakot az emberek 99%-a kinövi, és utána normális ruhákban kezd el járni. Ez egyfajta lázadás bizonyos normák ellen, és nem csodálkozz, ha a nevelőid (tanáraid) ezt nem nézik jó szemmel. Úgy gondolom, hogy csak ezért nem kapná rossz jegyeket (remélem ez nem optimizmus, hanem realizmus).

Gondolkozz el azon, hogy van e valami alapja az extrém külsődnek, tudod e ész érvekkel alátámasztani, vagy csak azért csinálod, mert ez a "MENŐ", vagy azért mert nem akar beleolvadni a tömegbe...És sajnos az ilyen kinézetű emberekkel kapcsolatban sokaknak vannak előítéleteik. Ha ilyen ruhát veszel fel, ezzel is meg kell küzdened!!!

2011. febr. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

"spleen szó kapcsán (ami életuntságot jelent)"

Milyen nyelven jelenti a spleen ezt? Angolul a spleen az a lep. Vagy valami hulye, kitalat szleng?

2011. febr. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Irodalmi fogalmak:

spleen – világfájdalmas, életunt hangulat

2011. febr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
A világ igazságtalan. Üdv a tinikorban.
2011. febr. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen igazságtalan.

Viszont nem csak tinikorban.

2011. febr. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
De az ember tinikorban döbben á.
2011. febr. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%
Így igaz
2011. febr. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!