Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szeretnék megtanulni egy...

Szeretnék megtanulni egy számot zongorán videó alapján. A bal vagy a jobb kézzel kezdjem?

Figyelt kérdés

A Karib-tenger kalózairól lenne szó http://www.youtube.com/watch?v=KaT_M6__7mU.


Kb. fél évig jártam régen zongoratanárhoz, de ez nem fontos, mert nem kottából tanulok. Melyik kéznek a játékát lenne érdemes először megtanulnom?


2011. febr. 23. 17:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Én a jobbal kezdenék a helyedben, mert egyrészt az a dallam, másrészt az az összetettebb (azt kell többet gyakorolni), a balban ahogy elnéztem inkább csak ugrálsz az oktávokon.
2011. febr. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hallod én 6 évet tanultam, és csak egy hónap alatt ment, fél éves tapasztalattal SOHA SEM fogod megtanulni. Nem akarlak lehúzni, de ez neked túl bonyolult, én el tudom játszani, és elég nehéz. Ne kezd el egyikkel sem. Akkordokat kell játszanod, amiket meg kell jegyezned, és nem hangokat, ami megint csak bonyolítja az életed. Nem mellesleg négy oldal, úgyhogy a megjegyzés sem lesz könnyű. A bal kéz pedig csak oktávfogást csinál végig. Azt könnyen megtanulhatod, de a jobb kézzel együtt BELE FOGSZ ZAVARODNI.

Sajnálom, de ez fizikai képtelenség. Próbáld csak a fő dallamot játszani, az a lényeg és szép az is. Nem tudnád megtanulni. Pláne ha régen jártál zongoratanárhoz,akkor még nagyobb bajban leszel.

Mellesleg a bal kezet felesleges ebben a számban megtanulni, mert a jobb adja az egészet, és sok helyen belefér egy A oktáv helyett egy E oktáv, és sok helyen ha profi vagy, benyomhatsz egy C oktávfogást, és akkor már jobban szól.

De ahogy nézem ez a "videó" sok helyen kispórol hangokat, szóval az eredeti még nehezebb. Próbáld meg, de úgysem fog menni, és ez nem hozzáállás kérdése.

Bár ha fél évig jártál tanárhoz, és ezután 7 évig zongoráztál magadtól, akkor van remény. De tényleg nehéz szám, nem gyors, hanem bonyolult, keverhető és az akkordokat nagyon kell tudni ehhez. Ha azt mondom, hogy D-moll akkord, akkor egyből tudnod kell, hogy mi van. Szóval hajrá, nem lesz könnyű. Jobb kézzel kezd, és a balra meg érezz rá. Azt én nem néztem ki, csak ami jött magától, és senki meg nem mondaná, hogy magamtól játszom. Mellesleg az akkord főhangja szokott legtöbbször lenni az oktávhang, és ha gyors vagy, akkor benyomhatsz egy forgó (arpaggia) főhangot is közbe.

Szóval ha ez az álmod, akkor hajrá, jobb kéz, és ne add fel. Bele fog törni a bicska, de ha mégis sikerül, akkor elmondhatod magadról, hogy TUDSZ zongorázni.

2011. febr. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!