Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Most őszintén, ti lenizétiek...

Most őszintén, ti lenizétiek az erdélyieket?

Figyelt kérdés
A baráti körünkben több erdélyi srác és lány is van, de az itteni barátaim nagyon is lenézik őket, azt mondják miért nem maradnak otthon...és gorombáskodnak velük. Ez nekem nem tetszik, sőt! Nem értem miért kell igy megnyilvánulni?! Ilyenkor az jut eszembe, hogy jártam ott és megértem, hogy nálunk probálnak érvényesülni, mert az ottani nyelv bizony nem könnyű egy magyarnak és lehetőség sincs semmi. Ti mit gondoltok? Megérdemlik a diszkriminációt?
2011. márc. 1. 18:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Sokan közülük úgy próbálnak érvényesülni, hogy kihasználják a magyarországi magyarokat. Ezért nem szeretik őket néhányan.
2011. márc. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az erdélyieket nem.Sőt a romákat se!(bár ez utóbbinál vannak kivételek)

Az elvem:ők nem piszkálnak engem,én nem piszkálom őket.Akkor mit kötözködjek csak úgy,pláne ismeretlenül?!

2011. márc. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Nem.
2011. márc. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem. Senkit nem nézek le azért, hol lakik, vagy milyen származású. Ráadásul ők még ugyanaz a nép is, mint mi. Persze ember és ember között van különbség. Köztük is vannak rendes és kevésbé rendes emberek.
2011. márc. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 yuda ***** válasza:
75%

Nem lenézem, hanem meg vagyok rajtuk ütközve, mert többüknél azt látom, hogy átjönnek magyarországra és szabályosan követelőznek , hogy nekik jár az ingyenes segítségnyújtás tőlünk itt lakóktól.(munka, lakást ingyen..stb) A követelőzést szó szerint értsétek- bár nem tudom hová tenni a dolgot, mert fogalmam sincs honnan jön ez nekik- számomra nagyon taszító és erőszakos.

Még leírom, hogy beszélgetek a környezetemben élőkkel erről és mindenkinek ugyanez a véleménye és nem értjük...semmi kedvesség, semmi alázat ..stb... kőkemény erőszakos kikövetelés.

2011. márc. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%
nem
2011. márc. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Falusi vs. Pesti, Magyarországi vs Erdélyi, férfiak vs nők, autósok vs. biciklisek, biciklisek vs gyalogosok, cigarettások vs. nem dohányzók, gazdagok vs. szegények, Apple fan vs Ms fan - soroljam még?

Egyszerűen észre kell venni, hogy emberek vagyunk és nem egymás ellenségei. Nem kell a másikat lenézni, ha szolgált rá. Nem tisztelek minden embert, de úgy vélem, hogy mindkettőt ki kell érdemelni.

2011. márc. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 ekeke ***** válasza:
89%

Mindenki erdélyi!!!!!


Régen nem volt lényeg, hogy nagy-magyarországon belül épp merre költözik, tehát mindannyiunkban van erdélyi vér is.


Az, amit a ceausescu-rendszer csinált belőlük, meg lehet érteni: sokkal életrevalóbbak, túlélésre alkalmasabbak, mint mi a gulyáskommunizmustól.


Főleg az a réteg jött át és követel, aki ott sem találta meg a maga egyszerű kis boldog életét, de a legtöbb általam ismert erdélyi (a fél szomszédság és több korábbi táncházas ember) teljesen jóravaló, átlagos, kedves ember.

2011. márc. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
63%
Idióta zsidó aki lenézi őket. Mindnyájan magyarok vagyunk a sok idióta ezt nem fogja fel.
2011. márc. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem gondolod, hogy kicsit ellentmondásos volt ez a beszólás? Mindannyian emberek vagyunk, de azért "idióta zsidó"? Nem akarok itt elkezdeni zsidózni, nem védem őket, nem szidom őket, de a 36%-oddal elég feltűnő vagy, már sokszor belédfutottam. Minden kommentedből csak úgy süt a gyűlölet. Hogy kik ellen, az nem érdekes... Nem tudnál egyszer valami normálisat is írni?
2011. márc. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!