Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Most őszintén, ti lenizétiek...

Most őszintén, ti lenizétiek az erdélyieket?

Figyelt kérdés
A baráti körünkben több erdélyi srác és lány is van, de az itteni barátaim nagyon is lenézik őket, azt mondják miért nem maradnak otthon...és gorombáskodnak velük. Ez nekem nem tetszik, sőt! Nem értem miért kell igy megnyilvánulni?! Ilyenkor az jut eszembe, hogy jártam ott és megértem, hogy nálunk probálnak érvényesülni, mert az ottani nyelv bizony nem könnyű egy magyarnak és lehetőség sincs semmi. Ti mit gondoltok? Megérdemlik a diszkriminációt?
2011. márc. 1. 18:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

ma 10:48


Most mit mondjak? Ha azt mondom antimagyar az a baj ha azt hogy trianon fan az a baj! Hadd zsidózzak már egy kicsit! Nem volt benne semmi rosszindulat és kikérem magamnak hogy gyűlölet vezényel!

2011. márc. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Miért kell egyáltalán zsidózni? Miért nem tudtad egyszerűen azt mondani, hogy hülye mindenki? Így annyira abszurd a mondatod, ne haragudj... Felőlem zsidózhatsz, de ne lepődj meg, ha leszavaznak. Ennek rohadtul nem egy erdélyiekről szóló kérdésnél van a helye. Főleg akkor nem, ha nyilvánvaló ellentmondásban van a válaszod másik részével. Ez olyan mintha azt mondanám: "Káromkodni k*rvaszar"
2011. márc. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Szerintem se kell lenézni a másikat csak azért mert hovavalósi.Én meg szerbiai magyar vagyok és???A szerb se a legkönnyebb nyelv,főleg ha még 3 nyelvet tanulsz mellette.Még csak annyit tennék ehhez:VESSZEN TRIANON!!!
2011. márc. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Egy szép ide illő példa. Eljön egy magyar pár Erdélybe. Kiszállnak egy 100%ig magyarlakta településnem majd a nő : Drágám, nem is tudom, miért jöttünk ide nyaralni. Ide a cigányok közé.
2011. márc. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem nézem le őket, de ezen az oldalon is elég írást olvastam tőlük, amik arról győztek meg, hogy semmivel sem jobbak, különbek nálunk. Főleg amikor a tehetségkutatókon jó helyezést elért erdélyi versenyzőkről esik szó, és valamiben nem értünk egyet velük. Gusztustalanul nyomják őket előre, nem hajlandóak észrevenni a hibáikat, nem érdeklik őket a kritikák, és gyaláznak minket hogy irigyek meg lúzerek vagyunk. Na ezen változtatniuk kéne de nagyon. Elismerem hogy sokat kell küzdeniük egy idegen országban magyarként, de ez akkor sem jogosítja fel őket az ilyen viselkedésre. Az a jó ember, aki nehéz körülmények között is kedves, toleráns tud maradni.
2012. máj. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Mindenki erdélyi!!!!!


Régen nem volt lényeg, hogy nagy-magyarországon belül épp merre költözik, tehát mindannyiunkban van erdélyi vér is."


Ez ostobaság. Ennyi erővel afrikaiak is vagyunk, mert az emberiség onnan származik. Sok magyarnak egyáltalán nincsenek erdélyi gyökerei, ahogy nekem sem. Persze attól még magyarok ők is. De sértés embereket oda sorolni, ahová/ahonnét nem valók, és ahová nem kötődnek.

2012. máj. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!