Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A húsvéti nyulat vagy a...

A húsvéti nyulat vagy a locsolkodókat várjátok jobban vagy esetleg a tojás festést és a sonkát?

Figyelt kérdés
2011. márc. 18. 08:14
 1/8 anonim ***** válasza:

A tojásfestést, sonkát, sütést főzést, mert azt imádom :) Ugyan azokat csinálom, amiket anyukám is minden évben, csak most már külön lakom pár éve, de a nagyszombati vacsora, és a húsvét vasárnapi reggeli az ugyan az most is. Sonka, házi kenyér, fonott kalács, kukorica saláta, főtt tojás és habos kakaó. Plusz sütök valami nagyon finom tortát is vasárnap ebéd utánra, amikor megyünk át anyukámhoz ebédelni. Na, olyankorra én viszem a desszertet, tavaly pezsgős epertortát csináltam.


A nyuszit a fiam várja már nagyon :) Szedünk majd a fészekbe füvet, aztán reggelre jön a nyuszika :)


A locsolókat nem várom, nekem ez igazából sosem volt egy nagy dolog, mivel világ életemben városban éltem, maximum furcsának tartottam, amikor a falusi osztálytársaim anno nagy büszkén mesélték, hogy hányan locsolták meg őket, és hogy volt, aki hatszor is átöltözött, mert állandóan csurom vizes volt. Hát, engem egyszer locsoltak meg szódával, nem tartottam viccesnek. De mindegy, locsolni úgyis csak az öcsém jön, meg apukám, meg a legjobb barátom.

2011. márc. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Úgy nem szeretem az egészet ahogy van,igy nem is váron (najó,a,hétfői munkaszüneti nap az jó)


Kötelező családlátogatás van,próbálok minél kevesebb locsolást kapni,kajákat már gyerekkorom óta unom,igy én mindig valami különcködést csinálok,mert a sokna-töltöttfasirt-tojás-húsleves-cukiszendvicsek-mindigugyanazok a sütik már unalmasan

2011. márc. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi nem várjuk a nyuszit, és kikötöttem, hogy a nagyszülők se mondhatják. Tudom, hogy sokan megszólnak miatta, de nem tartom helyesnek, hogy a húsvéti nyuszi úgy van elkönyvelve mint a Mikulás. Klasszikus húsvét lesz nálunk is, tojás festés, sonka főzés, és kalács:-) Aztán várom a locsolókat, akik csokit és tojást kapnak.
2011. márc. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyiket se. Nem ünneplek húsvétot, meg is mondtam már évekkel ezelőtt mindenkinek hogy hagyjanak békén vele.
2011. márc. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én a locsolókat :)

Mi mindig is tartottuk, jöttek is hozzánk a rokonok, barátok locsolni és bár jelenleg egyedül várom őket ( párom locsolkodni van), ugyanúgy élvezem.

2011. márc. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Aranyos kérdés :) Eszembe se jutott még a húsvét!

Tojást gyerekkoromban festettem utoljára, sonkát viszont szoktunk enni. Készítünk sört, meg süteményt, mert a haverjaim eljönnek locsolkodni (bár nem minden évben) - ez jó, mert akikkel keveset találkozunk, legalább akkor dumálunk egy jót.

2011. márc. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A sonkát :D Évente csak egyszer eszünk olyan finomat...a locsolóktól már kiráz a hideg...


21/L

2011. márc. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utálom a locsolókat.
2011. márc. 19. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!