Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Városokban miért nem szokás a...

Városokban miért nem szokás a locsolkodás?

Figyelt kérdés

3 éve élek fent Budapesten, Én nagyon ahhoz vagyok szokva, hogy járnak az emberek faluhelyen pl. locsolkodni. Itt, mióta fent élek, senki nem jön. Párom is csak a rokonsághoz megy ki. Idén oda sem ment, mert mondtam neki, hogy órákra ne vigye el a kicsit, mert mostanában 2 óránként eszik a 3 hós fiunk. Engem meg nem akartak vinni, meg nőknek nem is szokás járni.

A szomszéddal azóta tartjuk a kapcsolatot, mióta terhes vagyok, együtt jártunk szülésfelkészítőre, vagyis külön mentünk el, de együtt jöttünk haza. Pár héttel idősebb a kislánya. Mondtam a férjemnek, nézzen át hozzájuk. Annyi lett volna az egész, hogy kilép a folyósora, s szemben laknak. De nem ment, azzal letudva, hogy itt nem illő átmenni. S nincs is kedve hozzá. De ha mi pl. a szomszéddal szülés óta néha átjárunk egymáshoz, szerintem meg illő lett volna, legalább az anyukát meglocsolni, s kicsivel átmenni.

Minden városban így működik vagy csak Pesten van ilyen szokás?

Vagy itt tényleg ennyire nem divat a locsolkodás?


2011. ápr. 26. 11:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Sokan vagy bezárkóznak és nem fogadnak locsolót, vagy ha igen akkor is csak a legközelebbi ismerősöket. Vagy otthon sincsenek, elmennek kirándulni.


Hogy ennek a szemléletváltásnak mi az oka azt nem tudom, talán a közbiztonság, talán az előző rendszer vallási és egyházi dolgokhoz való hozzáállása, vagy épp a mostani rendszerben történő elidegenedés.

2011. ápr. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
9%

Én nem szeretem, tini korom óta mindig vagy menekültem otthonról ilyenkor, vagy letagadtattam magam. Számtalan Húsvétot gubbasztottam a szobámban hangtalanul, mert a szüleimnek megmondtam hogy tagadják le hogy otthon vagyok. Most van két lányom, szigorúan csak szűk családi körben tartjuk, apukámnak meg a tesóméknak van megengedve egy kis vízzel spriccelés. A csajok vittek az iskolába tojást, az osztálytársaktól még elfogadják, de amikor idén épp a szüleimnél voltunk és beesett egy szomszéd, akkor láttam hogy őket is zavarja. Én meg meg is mondtam (amikor elővette a kölnisüveget), hogy én nem szeretem ha kölnivel locsolnak (mindig is utáltam magam a szagokat és a partneremen is), de Kellemes Húsvétot kívánok. És ennyi...


Amúgy meg manapság épp elég rohanás az életünk, nem olyan mint anyukámé, aki háztartásbeliként szépen elvolt otthon, ilyenkor sütött egy csomó sütit és nyugiban várta apám kollégáit, ismerősöket, szomszédokat.

Én hétfőtől péntekig rohanok, meló meg gyerekek, semmi kedvem egy hétvégét azzal tölteni, hogy szombaton bevásárolok, vasárnap suvickolom a lakást meg sütök-főzök, hogy hétfőn vendégül láthassak egy rakás embert, akik közül 10-ből kettő akit szívesen látok, 3-at úgy ahogy elviselek és 5-öt nem is engedek szívesen a lakásba, nemhogy bájcsevegjek velük. Inkább töltöm a családdal, békésen kirándulva vagy társasozva a hétvégét. Egyébként amikor bevásároltam, egy nőt hallottam panaszkodni a lányának amikor tolták a bevásárlókocsit, hogy tessék, ez jut neki,a rohanás meg a cipekedés és bevásárlás.


Egy másik hasonló kérdésnél is leírtam, hogy a családok is átalakulnak, régen apuka elment a fiával locsolkodni, anyuka a lányával otthon maradt, ma meg apa az új feleséggel és a gyerekükkel elmegy a nő családjához, az anyuka élettársa hozza a lányát mert akkor van láthatás, stb.

2011. máj. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

22:44


Szerintem nem vallási ok, hiszen a Karácsonyt meg mindenki lelkes készülődéssel és vásárlással várja, legalábbis jobban mint a Húsvétot. Szerintem ez a tojásfestősdi-kölnivel locsolósdi és körbe házalás az, ami nem tetszik az embereknek.

2011. máj. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

„Szerintem ez a tojásfestősdi-kölnivel locsolósdi és körbe házalás az, ami nem tetszik az embereknek.”


Halloween-nél is szoktak házalni, valakinek mégis az tetszik.

2011. máj. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

00:31


A Halloween még idegen nekem, de inkább csöngessen be pár helyes jelmezes kisgyerek akiknek beleteszek a zsákjukba néhány cukorkát és 2 perc után eltűnnek, mint egy félrészeg büdös szomszéd, akit be kell hívni a lakásba, amit előtte két napig suvickolt az ember, megetetni azzal amit egy napig sütött, csak hogy nyakonöntse egy üvegnyi teszkó gazdaságos kölnivel, aminek litere 199 Ft a szaga pedig a rovarirtóhoz hasonló.

2011. máj. 2. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
Még annyit az előző hozzászólásomhoz, hogy nem a kérdező férjét minősítettem mint ittas büdös kellemetlen szomszéd - nehogy félreértse - csak mint egyik ok a locsolás ellen. Mert ilyenkor fenn áll a veszélye, hogy nemcsak a kedves szomszéd ugrik be, akivel amúgy is jóban van és összejár az ember, hanem akkor beállítanak még öten a szomszédságból, akik viszont kifejezetten irritálóak és a pokolba kívánja őket az ember...
2011. máj. 2. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ebből is az jön le hogy az emberek egyre kevésbé tűrik meg egymást. Gondolom ezt te is így látod.
2011. máj. 2. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Már csak azért mondom mert régen sem volt lényegesen kevesebb a bunkó, ráadásul sokkal többen is jártak.
2011. máj. 2. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Igen, az emberek -én is - nehezebben tűrik a számukra kellemetlen dolgokat. Pl. Apámék annak idején - bár senki sem dohányzott nálunk - mindig tartottak otthon cigarettát és meg is engedték a vendégeknek, hogy rágyújtsanak. Aztán amikor elmentek akkor mérgelődve szellőztettek, hogy de büdös van. Én már akkor sem értettem kisgyerekként, miért kell mosolyogva biztatni őket, hogy vegyenek a cigarettából, ha annyira zavaró.

Most meg a saját lakásomban nincs cigizés, nyitott ablaknál sem, sehol, akinek nem tetszik, nem kell idejönni és a gyerekeim képébe füstölni. Az évek során meg olyan baráti köröm alakult ki, ahol szintén nem dohányoznak. De én legalább nem mérgelődök a vendégek miatt, hanem örömmel készülök hogy jönnek és amikor elmennek, akkor őszintén mondom, hogy máskor is jöjjenek.


Apámék mondják is, hogy a mostani fiatalok, dolgozók élete mennyivel pörgősebb, milyen kevés a szabadidő: igen, és én azt a kevéske szabadidőmet olyanok körében szeretném eltölteni, akiket szeretek, akikkel jól érzem magam, és nincs türelmem ahhoz, hogy számomra zavaró emberekkel jópofizzak.

2011. máj. 2. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
90%

Dohányzás témában egyetértek, én sem szeretem ha összefüstölik a házat.


Ettől függetlenül még mindig úgy vagyok vele hogy sok emberrel szinte csak húsvétkor találkozom. Ha nem kedvelek valakit akkor is kibírom valahogy azt az egy alkalmat (egyszer van egy évben húsvét hétfő, gondolom nem cseverésztek hosszasan ha nem olyan jó a viszony), ha meg kedves ismerős, akkor örülök a találkozásnak. Szerencsére szinte kizárólag az utóbbi van.

2011. máj. 2. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!